Новини

Лауреатка Нобелівської премії з літератури відмовилася від пресконференції через бойові дії в Україні та на Близькому Сході

Лауреатка Нобелівської премії з літератури 2024 року південнокорейська письменниця Хан Канг вирішила не проводити пресконференцію через війни, які тривають, в Україні та на Близькому Сході.

Про це пише Korea Times, цитує Рубрика.

Її 85-річний батько, відомий у країні письменник Хан Сонг Вон розповів: 

«[Хан Канг] сказала мені: "З огляду на те, що війна посилюється, і людей щодня виносять мертвими, як ми можемо влаштувати святкування чи пресконференцію?"».

За його словами, одразу після того, як їй присудили Нобелівську премію, вона погодилася на пресконференцію, а втім, невдовзі передумала.

«Її перспектива змінилася з письменниці, яка живе в Кореї, на глобальну (письменницьку) свідомість», — зауважив він.

Хан Сонг Вон також планував влаштувати вечірку в літературній школі, а втім, дочка закликала не робити й цього.

Як пригадав батько письменниці, вона сказала: 

«Будь ласка, не святкуй, коли ти є свідком цих трагічних подій (маючи на увазі дві війни). Шведська академія дала мені цю нагороду не для того, щоб ми насолоджувалися, а для того, щоб залишатися більш ясними». 

Як повідомляла Рубрика, лауреаткою Нобелівської премії з літератури 2024 року стала південнокорейська письменниця Хан Канг «за інтенсивну поетичну прозу, яка вступає в протистояння з історичними травмами і викриває крихкість людського життя».

Хан стала першим південнокорейським переможцем премії.

Що відомо про Хан Канг?

Хан Канг, дочка південнокорейського письменника Хан Сонг Вона, вже є лауреаткою Міжнародної Букерівської премії за роман «Вегетаріанка».

Свою письменницьку кар'єру вона розпочала з публікації віршованого твору в одному із зимових випусків періодичного видання «Література і суспільство». Уже наступного року здійснила офіційний літературний дебют, коли її оповідання «Шарлатовий якір» здобуло перемогу в Сеульському весняному літературному конкурсі імені Шінмуна.

У 2023 році її обрали міжнародною письменницею Королівського літературного товариства — це престижна літературна організація Великої Британії, створена 1820 року королем Георгом IV.

Відтоді авторка здобула низку інших нагород: Літературний приз імені Ї Санг (2005), Премію сьогоденного молодого митця, Корейську літературну премію за найкращий роман тощо. З літа 2013 року Хан Канг викладає креативне письмо в Сеульському інституті мистецтв.

Свіжі дописи

  • Новини

Сотні містян у центрі Львова урочисто заспівали Гімн та розгорнули державний прапор України

Цьогоріч виповнюється 160 років з дня першого публічного виконання Державного Гімну України. З цієї нагоди… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

Мапа громадських ініціатив Силянка: рішення, щоб знайти однодумців, партнерів та волонтерів

Активісти створили платформу, яка об’єднує громадські ініціативи та окремих активних людей – Сѝлянка. Тут можна… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

Фінляндія відправить Україні пакет гуманітарної допомоги у розмірі 16 млн євро

Фінляндія оголосила про виділення для України гуманітарної допомоги на 16 мільйонів євро. Ця сума є… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

У столичному метро триває демонтаж комуністичної та радянської символіки: завершити роботи лишилося на трьох станціях

КП «Київський метрополітен» продовжує поетапно виконувати роботи з демонтажу комуністичної та радянської символіки на станціях… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

Рубіо вважає, що від переговорів у Саудівській Аравії залежатиме відновлення допомоги Україні

Держсекретар США Марко Рубіо, який прибув у понеділок до Саудівської Аравії на переговори з українською… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

Почему стоит купить планшет Айпад вместо ноутбука: 5 причин

Apple iPad работают на базе «ноутбучных» процессоров Apple M с передовым быстродействием, эффективным охлаждением и… Читати більше

Monday March 10th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.