Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Рубрика.
Яке рішення?
"Завдяки активній підтримці та допомозі наших міжнародних партнерів, зокрема й фундації "Надія", на базі Львівського медичного університету ми плануємо створити новітній та потужний реабілітаційний центр, де маленькі пацієнти матимуть змогу пройти необхідне лікування та реабілітацію. Вдячний всім партнерам за таку потужну підтримку України у розвитку системи реабілітації у сфері охорони здоровʼя в надскладний час", – сказав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.
У рамках меморандуму планується створити дитячий медичний реабілітаційний центр для забезпечення якісної фізичної та психологічної реабілітаційної допомоги.
Як це працює?
Проєкт включатиме віртуальну лікарню, реабілітаційний центр та науково-дослідний інститут, зокрема:
Відповідно до меморандуму, МОЗ України сприятиме впровадженню телемедичних технологій та інтеграції віртуальної лікарні з іншими медзакладами, сприятиме обміну інформації з міжнародними науковими установами у сфері медичної реабілітації, координуватиме створення реабілітаційного центру в рамках національної мережі закладів охорони здоровʼя тощо.
Завданням фундації є залучення міжнародних експертів для підтримки та навчання українських спеціалістів, впровадження передових європейських практик у діяльності Науково-дослідного центру, забезпечення фінансування будівництва та облаштування Реабілітаційного центру тощо.
Львівський медичний університет надаватиме технічну та наукову підтримку для впровадження телемедичних рішень, забезпечуватиме впровадження Віртуальної лікарні та Науково-дослідного центру на базі закладів охорони здоровʼя університету, проводитиме дослідження ефективності методик реабілітації, сприятиме створенню Реабілітаційного центру через залучення фахівців, ресурсів та досвіду університету у наданні медичних послуг.
Як зазначають у МОЗ, для реалізації проєкту буде взято успішний досвід Фінляндії у створенні Нової дитячої лікарні у 2017 році.
Фінансування проєкту фундацією "Надія" здійснюватиметься протягом наступних 5-7 років. Фінансування Віртуальної лікарні обійдеться в близько 10 млн євро, а Реабілітаційного центру — 50 млн євро. Решту коштів буде отримано завдяки реалізації Програми медичних гарантій. Створення Науково-дослідного центру покриватиметься фундацією на початковому етапі.
Нагадаємо, з початку російського вторгнення в лютому 2022 року через російські обстріли загинули понад 100 цивільних медичних працівників. Зазнали руйнувань або знищені 1877 обʼєктів медзакладів і 876 аптечних пунктів, пошкоджено 20% машин "швидкої допомоги".
Наразі в Україні вдалося відновити повністю та частково 885 обʼєктів медзакладів. Зокрема, 530 обʼєктів медзакладів відновлені повністю та ще 355 — частково.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.