У чому проблема?
Студенти часто стикаються з низкою адміністративних проблем, які забирають багато часу. Черги в деканатах, нескінченні форми, які потрібно заповнювати, складні процеси отримання довідок, плутанина в університетських процедурах та інша бюрократія додають стресу і відривають від навчання.
Яке рішення?
Саме для розв'язання цих проблем самі студенти створили мобільний застосунок UNIVERA. Він дозволяє ефективно розв'язувати адміністративні питання в зручному цифровому форматі.
Ініціатором створення застосунку став Данило Дерменжи. Кілька років тому він, вступивши до Одеської Політехніки, й сам натрапив на труднощі, які неминуче супроводжують кожного студента.
"Я зрозумів, що ми витрачаємо дуже багато часу на розв'язання адміністративних питань. Замість цього можна було займатися навчанням та розвитком. Тоді з'явилася ідея створити застосунок, який спростив би ці процеси, який би надав студентам простий і зручний спосіб вирішення повсякденних університетських справ", — розповідає Данило Дерменжи, CEO UNIVERA.
Як це працює?
Для реалізації проєкту Данило розшукав однодумців серед активного студентства. В команді студентів, яких згуртувала ідея UNIVERA, кожен мав своє місце і виконував важливу роль. Одні займалися програмуванням, інші — дизайном інтерфейсу, хтось брав на себе управління проєктом та координацію роботи команди.
"Ми разом формували бачення майбутнього застосунку, вирішуючи, які функції повинні бути обов'язково реалізовані, щоб максимально полегшити життя студентам", — згадує Діана Дукіна, операційна директорка UNIVERA.
У 2023 році команда проєкту отримала грантову підтримку від програми USAID "Мріємо та діємо", яка виконується IREX.
"Проєкт UNIVERA був інноваційним і дуже не схожим на ті проєкти, які зазвичай підтримує наша програма. Водночас він був ризиковим, адже команда не мала досвіду впровадження проєктів за підтримки донорів, але була дуже заряджена, що точно переконало в цінності. Надихало і те, що попри повномасштабну війну, стрес, адаптацію до нових реалій, команда все ще хотіла реалізовувати проєкт. Тож ми почали рухатися разом до реалізації", — коментує Ірина Шеремета, програмна спеціалістка програми USAID "Мріємо та діємо"/IREX.
За час програми команда повноцінно змогла розробити продукт і вийти в реліз восени 2023 року, також було впроваджено верифікацію через "Дію", верифікацію через студентські квитки, розроблено документи для захисту даних. І що дуже важливо — впроваджені стандарти доступності для людей з інвалідністю та порушеннями зору, слуху.
Функціонал застосунку
"Команда спростила багато процесів, це точно потрібно. Раніше я таких механізмів не зустрічала", — каже Ірина Шеремета.
Сама ідея створення застосунку, який допомагає студенту взаємодіяти з університетом не нова, але як кажуть самі розробники, UNIVERA є унікальним продуктом для українського ринку.
"Ми вирішили повністю переглянути процес взаємодії студента з університетом і створити повноцінного гіда «від вступу до випуску»", — говорить Данило Дерменжи, CEO UNIVERA.
Одна з найбільш корисних функцій — це інтегрований розклад занять, який завжди під рукою. Усі пари, лекції та семінари автоматично додаються до розкладу в застосунку, забезпечуючи студентам доступ до актуальної інформації без необхідності шукати її в різних джерелах. Додатково, кожен розклад доповнюється посиланнями на онлайн-заняття, що особливо зручно в умовах дистанційного навчання:
"Якщо говорити про функціонал застосунку, то ми його постійно оновлюємо, поліпшуємо вже наявні рішення та додаємо нові функції, які стають у пригоді студентам. Ми постійно спілкуємося з користувачами, щоб тримати руку на пульсі й бути впевненими що наш застосунок приносить користь студентам", — зазначає Данило Дерменжи. Наприклад, зараз команда доопрацьовує функцію отримання довідок від університету та зміну банку для стипендій.
Окрім того, у застосунку є нова та унікальна функція, а саме — можливість проводити вибори онлайн. Завдяки цій "фічі" студенти можуть обирати не лише органи студентського самоврядування, а й навіть студентів-делегатів, які беруть участь у виборах ректора університету. Так, у травні цього року в Київському політехнічному інституті вперше в історії України вибори ректора були проведені саме за допомогою UNIVERA.
А це точно працює?
За весь час роботи застосунок UNIVERA має вже понад 15 000 користувачів. Станом на сьогодні сервіс розкладу працює для студентів наступних університетів:
— КПІ ім. Сікорського;
— ХНУ ім. Каразіна;
— ЛНУ ім. Франка;
— Одеська Політехніка;
— Державний університет економіки і технологій;
— Івано-франківський національний технічний університет нафти і газу;
— Таврійський державний університет імені Дмитра Моторного;
— ПНУ ім. Стефаника;
— УДУ ім. Драгоманова;
— Університет Короля Данила;
— ВНУ ім. Лесі Українки.
Вибори в студентське самоврядування через застосунок провели:
Український Католицький Університет;
Як студентам доєднатися до UNIVERA?
Достатньо завантажити застосунок, увійти за номером і пройти верифікацію за допомогою студентського квитка в Дії.
Сервіс безплатний і доступний в:
UNIVERA універсальна і може працювати в будь-якому університеті. Якщо у вашому університеті її ще немає, а ви хотіли б, щоб додаток запрацював і у вас, напишіть команді проєкту у бот або залиште повідомлення на сайті.
Нагадаємо, студенти, які вступили на контракт, зможуть отримати грант, який покриватиме частину або всі витрати на навчання.
Варто додати, що в Україні у цьому році вперше під час вступної кампанії до вищих навчальних закладів спеціальність "Психологія" стала найпопулярнішою серед абітурієнтів.
21 листопада російська влада здійснила запуск нової балістичної ракети під назвою "Орєшнік", яку активно вихваляють… Читати більше
У тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області вночі прогримів вибух. Попередньо, влучання зафіксовано по порту. Про… Читати більше
Російські міністерство оборони та генеральний штаб підготували документ із прогнозом розвитку воєнно-політичної ситуації у світі… Читати більше
Протягом минулої доби, 22 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському, Курахівському та… Читати більше
Систему протиповітряної оборони NASAMS американського виробництва, яку допоміг придбати уряд Канади, вже доставили в Україну. Це… Читати більше
Ввечері, 22 листопада, російські загарбники завдали два удари по Запорізькій області. Один був по регіону,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.