Про це повідомляє Медійна ініціатива за права людини та пише Укрінформ, передає Рубрика.
Як заявив народний депутат, голова комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин під час розмови з журналістами у Верховній Раді:
"Буде некоректно, якщо цю інформацію озвучу я, а не родичі. Проте це буде найближчим часом."
"Є інформація про те, що Вікторію готували до обміну. Це був би другий випадок, коли нам вдалося звільнити цивільного журналіста… На жаль, цього разу не вдалося…", – зазначив він.
Юрчишин нагадав, що 28 червня 2024 року Україна обміняла першого заступника Меджлісу кримськотатарського народу журналіста Нарімана Джеляла.
"Що ми вже робимо: на смерть Вікторії у російському полоні буде реакція на лише Верховної Ради, а й всієї влади України", – наголосив він.
За словами депутата, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець вже працює, щоб зафіксувати смерть української журналістки як воєнний злочин. Своєю чергою, військова прокуратура веде роботу щодо відкриття кримінального провадження про навмисне вбивство.
"Ми, як комітет, звертаємося до міжнародної спільноти. Вже маємо позицію "Репортерів без кордонів", які вимагають розслідування даного злочину за злочинні дії Росії, наголошуючи, що РФ вже вбила 12 цивільних журналістів і велику кількість утримує в заручниках", – підкреслив депутат.
Голова профільного комітету повідомив, що наразі ведеться робота через Національну спілку журналістів з європейською та світовою федераціями журналістів і плануються заходи публічного звернення уваги на інших утримуваних цивільних заручників-журналістів, зокрема Дмитра Хилюка та інших. Так само планується комунікувати з МКЧХ та ОБСЄ.
Як повідомляє Медійна ініціатива за права людини, Вікторія Рощина утримувалась у слідчому ізоляторі Таганрога Ростовської області РФ та у виправній колонії у тимчасово захопленому Бердянську.
Як повідомила у Фейсбуці виконавча директорка Медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко, Рощину утримували як мінімум у двох тюрмах. Це виправна колонія № 77 у Бердянську та СІЗО № 2 у Таганрозі.
"Обидва місця з перших місяців повномасштабного вторгнення росіяни використовують для утримання як українських військових, так і цивільних, зокрема жінок".
Як зазначила Катриченко:
"Вікторію утримували у Таганрозі принаймні з травня до вересня 2024 року. У камері-одиночці. Напередодні обміну 13 вересня 2024 року Рощину та ще мінімум одну жінку з Мелітополя вивезли з Таганрогу".
У виправній колонії № 77 в Бердянську також тримували греко-католицьких священників Івана Левицького і Богдана Гелету, яких повернули в Україну під час обміну 25 червня 2024 року.
За даними МІПЛ, у цьому місці до бранців застосовують електрострум.
А СІЗО № 2 у Таганрозі серед колишніх полонених вважається одним із найжорстокіших ізоляторів у Росії. Саме сюди з квітня 2022 року почали етапувати захисників Маріуполя.
За спогадами звільнених військовополонених, охорона ізолятора у Таганрозі використовує три основні засоби для тортур:
Полонених б'ють під час приймання, щоденних обшуків і допитів. На допитах бранців змушують зізнатися у злочинах, які вони не вчиняли.
За даними колишніх полонених, у вересні 2022 року в цьому слідчому ізоляторі змінилося керівництво. Причина – дві смерті військовополонених.
Як зазначається, після цього умови покращилися, але катувати бранців не припинили. Відмінність полягала лише в тому, що під час тортур був присутній медик. Коли полоненому стає зле, він дає йому пігулку.
Нагадаємо, представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко 10 жовтня підтвердив смерть Вікторії Рощиної у російському полоні.
Що відомо про зникнення Вікторії Рощиної на ТОТ
Вікторія Рощина поїхала виконувати професійний обов'язок на тимчасово окуповану територію і з нею зник зв'язок у серпні 2023 року.
Нагадаємо, що в березні 2022 року Рощину вже захоплювали російські окупанти та 10 днів утримували в Бердянську. Через 5 днів окупанти звільнили її з полону.
У травні цього року росія вперше підтвердила, що утримує в полоні українську журналістку Вікторію Рощину, яка раніше працювала на hromadske. Вона зникла ще у серпні 2023 року.
Раніше Рубрика повідомляла, що у російському полоні перебувають 32 представники українських медіа. За його словами, зараз ведуться переговори про їхнє якнайшвидше повернення.
21 листопада внаслідок ворожої ракетної атаки по Кривому Рогу кількість постраждалих зросла до 31. Також… Читати більше
21 листопада Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством охорони здоров’я України та Національною… Читати більше
Містянам розповідали поради та показували схеми для чистки взуття. Щоб забронювати собі місце на майстер-клас,… Читати більше
Міністр енергетики України Герман Галущенко закликав до радикальних дій щодо російської федерації через її спроби… Читати більше
В Україні 21 листопада відзначається День Десантно-штурмових військ ЗСУ. З нагоди професійного свята впровадили нову… Читати більше
Україна активно працює над інтеграцією екологічних стандартів Європейського Союзу в усі аспекти відновлення та економічної… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.