Про це повідомляє "Рубрика" із посилання на МАН.
За словами директора МАН Станіслава Довгого, швейцарські партнери підтримали програму МАН, яка створює регіональні центри науки у громадах, де наразі проживає велика кількість ВПО, зокрема діти.
"Виставку з Цюріха доставило посольство Швейцарії в Україні. Такі проекти допомагають Україні відновити рівень доступу школярів до освітніх можливостей, які, на жаль, частково втрачені через війну. Ця експозиція особлива, оскільки, її подача дещо відрізняється від традиційної", – зазначив президент Малої академії наук України Станіслав Довгий.
"Подорож Сонячною системою" подана у вигляді захопливого і водночас сатиричного коміксу, в якому вчені розповідають про свої наукові пошуки і знахідки, про джерела мотивації в роботі і про те, як вони зазирнули вглиб планет за мільйони кілометрів від Землі.
Експозиції доступно пояснюють:
Відвідувачі завдяки незвичній подачі можуть уявно побувати в центрі Юпітера, висадитись на Марсі і за марсіанською шкалою землетрусів отримати нові знання про червону планету.
Також діти вивчатимуть ізотопи інертних газів в складі метеоритів, розв'язуватимуть таємниці походження води на Землі і проведуть аналіз її вмісту у різних небесних тілах.
"Швейцарські вчені креативно підійшли до подачі наукових фактів. Ідея розповісти про наукові пошуки у вигляді коміксу прижилася в Цюріху і тепер ми показуємо його нашим дітям. Крім виставки, на відвідувачів чекають інтерактивні заняття, які мотивуватимуть дітей займатися наукою. Дуже важливо розвіяти стереотип: наука – це важко й нудно. Навпаки – це креатив, захоплива подорож з яскравими враженнями. І завдяки підтримці Європейської мережі центрів науки Ecsite, партнерам з Федеральної вищої технічної школи Швейцарії і музею "Focus Terra" – це стало можливим", – підкреслив заступник директора МАН Василь Дунець.
Для створення виставки науковці використали свій досвід трьох космічних місій, у яких вони досліджували магнітне поле Землі, вимірювали гравітаційні хвилі й вивчали внутрішню будову і склад планети Марс.
Для юних відвідувачів виставки організатори підготували цікаві інтерактивні заняття. Дітям 6-9 років запропонують:
Відвідувачі 9-12 років зможуть приміряти на себе професію космічного гіда і розробити власний авторський тур по супутниках для космічних туристів. А школярі 12+ сконструюють модель чорної діри.
Згодом виставка з Чернівців поїде у турне іншими регіонами.
Нагадаємо, Музей науки у столиці з 24 вересня 2020 року відкрив свої двері для відвідувачів.
Раніше "Рубрика " інформувала, що мандрівний Музей науки Національного центру "Мала академія наук України" вирушає у тур прифронтовими регіонами України. Першими містами, які зустрінуть наукові експонати, стануть Чернігів та Ніжин. Відвідування виставок – безкоштовне.
Також повідомлялось, що у Чернівцях Мала академія наук України відкрила для юних відвідувачів інтерактивний Музей науки. Він став третім, слідом за подібними музейними просторами Києва та Львова.
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.