Верховна Рада ухвалила законопроєкт про статус бойових медиків: навіщо це рішення
Українські парламентарі у першому читанні ухвалили законопроєкт №11423, який законодавчо врегульовує статус бойових медиків.
Про це пише Рубрика, посилаючись на народних депутатів Ірину Геращенко та Олександра Федієнка.
У чому проблема?
У пояснювальній записці до законопроєкту зазначають, що в умовах бойових дій вчасне надання медичної допомоги надає можливість запобігти тяжким наслідкам та зберегти життя пораненим.
Зважаючи на те, що час з моменту отримання поранення до моменту надання пораненому військовослужбовцю медичної допомоги може бути доволі тривалим, постає необхідність у визначенні категорій військовослужбовців, що матимуть право надавати домедичну допомогу у розширеному її форматі, включно з проведенням медичних інтервенцій та застосуванням лікарських засобів.
Яке рішення?
Народні депутати України у першому читанні ухвалили законопроєкт №11423, який законодавчо врегульовує статус бойових медиків. За документ проголосували 228 депутатів.
Документ надасть Міністерству оборони України повноваження щодо затвердження обсягів надання тактичної догоспітальної допомоги та визначення категорій осіб, які можуть надавати цю допомогу.
Як це працює?
Законопроєкт спрямований на врегулювання правового статусу бойових медиків, які надають першу невідкладну допомогу в умовах бойових дій.
Як зазначила Ірина Геращенко, цей документ важливий для захисту військових медиків, оскільки серед них є багато поранених і загиблих.
"На жаль, серед парамедиків багато поранених і загиблих. Для нашої команди підтримка військових медиків дуже важлива, наша Яна Зінкевич – легендарна засновниця "Госпітальєрів", її батальйон врятував десятки тисяч військових і цивільних, але часто самі медики залишаються повністю незахищеними", – прокоментувала нардепка.
Законопроєкт визначає поняття тактичної догоспітальної допомоги, яка надається під час бойових дій, та закріплює механізм цивільно-військового співробітництва.
Також передбачається надання Міністерству оборони України повноважень щодо затвердження обсягів надання тактичної догоспітальної допомоги на догоспітальному етапі.
Вона надається під час ведення бойових дій та підготовки сил безпеки і сил оборони за призначенням у тактичних умовах, а також здійснення контролю за їх додержанням.
Законопроєкт пропонується також на законодавчому рівні врегулювати здійснення цивільно-військового співробітництва Збройними Силами України.
Нагадаємо, у 2023 році бойовим медикам дозволили переливати кров на догоспітальному етапі. Зокрема йдеться про переливання крові бойовими медиками на догоспітальному етапі.