fbpx
Сьогодні
14:37 09 Жов 2024

У Німеччині пройде український кінофестиваль, де покажуть серед інших дві відреставровані версії стрічок Параджанова

English version here

Фото: Державна агенція з питань кіно

У німецькій столиці Берлін з 24 по 27 жовтня відбудеться п'ятий Ukrainian Film Festival Berlin під гаслом "Мистецтво бути вільним", де покажуть і дві відреставровані версії стрічок Сергія Параджанова.

Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Державної агенції з питань кіно.

Як розповідають, фестиваль буде присвячений сучасному українському авторському кіно. Головний фокус — звільнення від зовнішнього впливу та внутрішніх обмежень. Окрім того, особливу увагу приділять деколонізаційним процесам в Україні та пострадянських країнах, зокрема Вірменії та Грузії.

В агенції наголосили, що на фестивалі також покажуть відреставровані версії легендарних стрічок Сергія Параджанова "Тіні забутих предків" і "Колір граната". Ці покази присвячені сторіччю від дня народження режисера.

До  того ж цього року подія вперше включає конкурс короткометражних фільмів. Фестиваль відкриють 23 жовтня фільмом "Фрагменти льоду" Марини Стоянової.

Програма повнометражних фільмів:

  • "Редакція" Романа Бондарчука (за підтримки Держкіно);
  • "Степне" Марини Вроди (за підтримки Держкіно);
  • "Я, Побєда і Берлін" Ольги Ряшиної (за підтримки Держкіно);
  • "Назавжди – Назавжди" Анни Бурячкової (за підтримки Держкіно);
  • "Готель "Металург"" Жанни Нуші та Георгія Варсімашвілі;
  • "Місія 200" Володимира Сидька;
  • "Nice Ladies" Марії Пономарьової;
  • "Кілометр" Ганни Тихої;
  • "Mother and Daughter, or the Night Is Never Complete" Лани Гогоберідзе;
  • "Трішки чужа" Світлани Ліщинської;
  • "Мирні люди" Оксани Карпович;
  • "Ми, наші, улюбленці та війна" Антона Птушкіна;
  • "Фото на пам'ять" Ольги Черних;
  • "День як день" Романа Бажана.

Більше про програму та розклад можна дізнатися за посиланням.

Як писала "Рубрика", в Україні Сергій Параджанов найбільш відомий за своїм фільмом "Тіні забутих предків", але світове визнання він здобув саме за фільм "Колір граната". Через радянську цензуру ми на тривалий час втратили оригінальну версію фільму з якісною картинкою. Проте у 2014 році видатний американський режисер Мартін Скорсезе відреставрував цей фільм. А зараз побачити цю версію фільму можуть і українські глядачі.

Кадри з фільму "Колір граната". Фото: Планета кіно

Варто додати, що фільм "Колір граната" виходив у радянському союзі двічі у двох різних версіях — "з цензурою" та "зі ще більшою цензурою". А решта світу могла побачити кінокартину лише у піратських копіях, оскільки радянська влада заборонила іноземний прокат фільму. Але жодна з цих версій не була оригінальною.

Кадри з фільму "Колір граната". Фото: Планета кіно

Світова прем'єра цієї версії фільму відбулась у 2014 році на Каннському кінофестивалі. Після цього фільм показували ще на низці кінофестивалів, зокрема в Лондоні, Нью-Йорку та Торонто. На останньому критик Джеймс Квандт описав фільм як "кінематографічний Святий Грааль".

Різні збережені версії фільму "Колір граната". Фото: з блогу Джеймса Штефана

Водночас коли Мартін Скорсезе презентував відреставровану версію фільму на кінофестивалі в Торонто, він сказав майбутнім глядачам, що вони побачать образи та бачення, "які майже не схожі ні на що в історії кіно".

Зараз на честь сторіччя Сергія Параджанова відреставровану версію фільму "Колір граната" вперше можна буде побачити і в українських кінотеатрах. Стрічку покажуть у 20 містах України. Список кінотеатрів, де показуватимуть фільм, доступний на сайті "Артхаус Трафік". Саме ця компанія привезла "Колір граната" в Україну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: