The Telegraph назвав причину призупинення виробництва у росії винищувачів Су-57
У російській федерації призупинилося виробництво винищувача Су-57 "Felon". На це вплинули західні санкції, навіть попри можливості їх обходу.
Про це повідомляє The Telegraph.
Як зазначає видання, західні санкції щодо росії "придушили" постачання критичного обладнання. У результаті "виробництво Су-57 опинилося під загрозою", наголосили в українській аналітичній групі Frontelligence Insight.
"Очевидно, що російська військова промисловість сильно залежить від західних компонентів, зокрема в електроніці", додали аналітики.
Вивчаючи російські документи, Frontelligence Insight виявила, зокрема:
- аттенюатор WA36 (електронний пристрій, який зменшує амплітуду або потужність сигналу без суттєвого спотворення його форми, – ред),
- блоки живлення.
Ці компоненти є частиною MPPU-50, німецького пристрою для калібрування системи зв'язку на Су-57.
Раніше "Сухой" міг легально імпортувати MPPU-50 і запчастини для MPPU-50, тепер він повинен незаконно купувати їх у третіх сторін.
"Враховуючи, що російське військове виробництво продовжувало збільшуватися у 2023 і 2024 роках, очевидно, що вони знаходять способи контрабанди ключових компонентів або закуповують китайські замінники, щоб підтримувати виробництво", – зазначає Frontelligence Insight.
Але нелегальний імпорт потребує часу, зусиль і грошей – і сповільнив темпи виробництва нових Су-57 і, ймовірно, збільшив вартість літака.
"Крім того, МіГ-35 став економічнішим, що також має велике значення", – додав співрозмовник The Telegraph.
Аргументи проти Су-57 і відновлення виробництва старіших і простіших типів реактивних літаків "стають ще сильнішими зараз, коли російська промисловість намагається отримати важливі іноземні компоненти".
За підрахунками авторів статті, на озброєнні росії залишилося трохи більше 30 Су-57, третина з них тестові моделі, потенційно позбавлені частини запланованої електроніки.
Це "мізерна сила для авіації, яка розгортає близько тисячі винищувачів на передовій".
"Вражаюче те, що темпи поставок нових Су-57, здається, впали — значно — між 2023 і 2024 роками. Зазвичай темпи поставок нових типів винищувачів збільшуються з року в рік для даного багаторічного замовлення, оскільки працівники набувають досвіду та економії", – пише видання.
Журналісти наголошують, що "Су-57 є винятком із цього правила".
"Очевидно, що за допомогою цілеспрямованих санкцій Сполучені Штати та їхні союзники притупили модернізацію російських ВКС", – констатують в статті.
Що відомо про Су-57
Су-57 – це російський багатоцільовий винищувач. Росія класифікує його як винищувач п'ятого покоління. Це найсучасніший та найцінніший винищувач ворога. Проте аналітики зазначають, що Су-57 фактично не дотягує до п'ятого покоління за характеристиками.
Літак призначений для знищення всіх видів повітряних цілей, ураження наземних, надводних цілей противника, здійснення моніторингу повітряного простору на великій відстані, виведення з ладу штабів, командних пунктів, системи управління процесами противника.
Перший політ Су-57 було здійснено у січні 2010 року. У 2019 році росія заявляла про початок серійного виробництва цих літаків, а у 2020 році був випуск першого серійного Су-57.
Характеристики Су-57:
- екіпаж – 1 людина;
- довжина – 19,7 м;
- розмах крила – 14 м;
- висота – 4,8 м;
- маса літака з паливом – 30 тонн;
- максимальна швидкість на висоті близько – 2600 км/год;
- тривалість польоту – до 5,8 години;
- практична стеля – 20 тисяч м.
Як заявляють у росії, цей винищувач може застосовувати широкий список керованих і некерованих бомб і ракет класу малої, середньої та великої дальності. Зокрема, ці винищувачі є носіями ракет Х-31, Х-35, Х-38, Х-58, Х-59, якими окупанти часто обстрілюють Україну.
Водночас, російські ВКС втратили через катастрофу два Су-57 – тестовий та серійний.
Нагадаємо, що 8 червня на території аеродрому "Ахтубінськ" в Астраханській області російської федерації, який розташований за 589 кілометрів від лінії бойового зіткнення, відбулося ураження багатоцільового винищувача Су-57.
Збиття російських літаків
Нагадаємо, протягом лютого та на початку березня Повітряні сили ЗСУ повідомили про знищення 14 російських літаків: зокрема 1 березня збили винищувач-бомбардувальних Су-34.
Окрім того, 23 лютого в Силах оборони повідомили про те, що над Азовським морем було збито російський літак А-50.
У ГУР зазначали, що збити вдалося нову модернізовану російську версію літака, вартість якого становить 350 мільйонів доларів. Це – другий А-50, який ЗСУ знищили з початку війни.
Також 19 квітня російський бомбардувальник Ту-22М3, який в ніч на 19 квітня атакував Україну, також вдалося збити українським захисникам на відстані близько 300 кілометрів від українського кордону.
Загалом за даними на 9 червня українські сили оборони збили вже 357 російських літаків різних типів.