Таку заяву зробив генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час спільної пресконференції з президентом Фінляндії Александром Стуббом у Брюсселі.
Новий генсек Альянсу наголосив на важливості збільшення допомоги та координації дій союзників на майбутній зустрічі Контактної групи з оборони України, яка відбудеться у форматі "Рамштайн".
Рютте також нагадав про свій нещодавній візит до України, під час якого він на власні очі побачив руйнування критичної інфраструктури країни внаслідок атак Росії. За його словами, Україна може зіткнутися з однією з найважчих зим за весь період війни, і НАТО повинно зробити все можливе, щоб допомогти країні пройти цей період.
"НАТО має і буде робити більше, щоб допомогти Україні. Росія продовжує завдавати масованих ударів по критичній енергетичній інфраструктурі України, яка може постати перед найбільш жорсткою зимою з часів початку повномасштабного вторгнення. Я віддаю належне стійкості та мужності українського народу та його Збройних сил", – зазначив очільник Альянсу
Важливість збільшення допомоги Україні
Рютте відзначив стійкість українського народу та Збройних сил України, але підкреслив, що наданої військової допомоги ще недостатньо. Він закликав союзників збільшити підтримку України, яка є ключовою для забезпечення стабільності та обороноздатності країни.
Зокрема, генеральний секретар високо оцінив внесок багатьох країн НАТО, які вже надають значну допомогу, але зазначив, що цього потрібно більше для покращення ситуації на полі бою та прискорення закінчення війни.
Він також висловив подяку Фінляндії за її вагомий внесок, зокрема надання військової підтримки Україні на суму 2 мільярди євро.
Своєю чергою президент Фінляндії Александр Стубб під час пресконференції запевнив, що його країна й надалі підтримуватиме Україну у її боротьбі проти агресії росії. Він також підкреслив важливість євроатлантичної інтеграції України та захисту її суверенітету.
Стубб наголосив, що Україна має суверенне право обирати свій зовнішньополітичний курс, включаючи членство в НАТО.
"Для нас це (допомога Україні – ред.) означає дві речі. По-перше, йдеться про цінності. Україна має суверенне право обирати, до якої організації належатиме. Але це також і про нашу безпеку. Якщо ми дозволимо російській агресивній війні продовжуватися та призвести до захоплення земель інших країн, я думаю, це буде лише початок порушень міжнародного права в масштабах, яких ми не бачили від часів завершення Другої світової війни", – зазначив президент Фінляндії.
Нагадаємо, що колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає реальним сценарій, за якого Україна стає членом Північноатлантичного Альянсу, при умові, що не всі її території деокуповані.
Водночас прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що він як очільник уряду блокуватиме вступ України до НАТО стільки, скільки залишатиметься при владі.
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.