У чому проблема?
Попри велику просвітню роботу, яку проводять в Україні під час війни фахівці з ментального здоровʼя, стигматизація психіатричної допомоги є ще досить поширеним явищем. Психічні захворювання вважаються ледь не вироком, а пацієнти психіатрів — небезпечними.
Психлікарні, про які з радянських часів ходить багато міфів, асоціюються зі страхом, ганьбою та соромом. Часто можна почути, що будь-які проблеми з психікою свідчать про слабкість характеру. Людина просто "має взяти себе в руки" і долати свої проблеми самостійно, хоча насправді психічні розлади є медичними станами, які вимагають професійної допомоги.
Усе ці упередження негативно впливають як на пацієнтів, так і на суспільство загалом.
Яке рішення?
10 жовтня у Всесвітній день психічного здоровʼя комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" організує на території лікарні святковий захід KULPARKIV FEST. Фестиваль має на меті привернути увагу жителів міста та всіх українців до важливості психічного здоров'я, особливо в умовах війни, яка призвела до значного зростання рівня стресу, тривожності та невизначеності серед людей.
"Війна в Україні триває вже третій рік, і це несе величезне психологічне навантаження для кожного з нас. Стрес, тривоги, втрати… Саме тому так важливо говорити про психічне здоров'я, підтримувати один одного та знаходити час для турботи про себе", — зазначають організатори.
Як це працює?
Події, присвячені Дню психічного здоровʼя у Львівській обласній психіатричній лікарні, або "на Кульпаркові", як часто називають цей заклад львівʼяни, організовуються вже шостий рік поспіль. Цьогоріч традиційний святковий захід вирішили провести у вигляді відкритого фестивалю, на який організатори запрошують всіх містян, небайдужих до здоров'я душі та тіла.
"Маємо на меті не лише створити атмосферу свята для пацієнтів, а й розвіяти соціальну стигму щодо психічних захворювань. Люди часто не усвідомлюють, наскільки тонкою може бути межа між здоров'ям і хворобою, і що опинитися по інший бік цієї лінії може кожен. Через цей захід ми сподіваємося зруйнувати упередження та допомогти суспільству краще розуміти людей з порушеннями психічного здоров'я", — говорить Ірина Плахтій, голова правління БФ "Із янголом на плечі", голова Опікунської Ради Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні.
Також однією з головних цілей фестивалю є підтримка пацієнтів, зокрема й військових, які зараз перебувають у лікарні. Адже війна залишає не тільки фізичні, а й глибокі психологічні травми, які потребують фахової допомоги.
"Нам небайдужа доля пацієнтів, які зараз лікуються у психіатричній лікарні. Сьогодні не кожен може справитися зі стресами, які приносить війна. Ми маємо вчитися жити з людьми, у яких «болить душа», і безумовно їх приймати, але також ми маємо поважати та плекати спеціалістів, які допомагають як цивільним, так і військовим впоратися із травмами", — каже Ірина Плахтій.
Що чекає на фестивалі відвідувачів?
Фестиваль відбудеться на території лікарні за адресою вул. Кульпарківська, 95, і розпочнеться 10 жовтня о 10:00.
"KULPARKIV FEST є відкритим для всіх охочих і пропонує атмосферу підтримки, розуміння та турботи про психічне здоров'я. У цей непростий час фестиваль стане простором для спілкування, розваг та обміну знаннями про те, як зберегти внутрішню гармонію", — анонсують організатори.
Під час фестивалю гостей очікують:
"Відвідувачі зможуть взяти участь в арттерапії, поспілкуватися з лікарями, отримати психологічну підтримку або поради. Серед учасників фестивалю будуть не лише пацієнти лікарні, але й благодійники, військові, артисти. До прикладу, серед запрошених — український співак Зеновій Гучок. Ми запланували також активності й для дітей — вони зможуть малювати та танцювати разом з іншими учасниками", — розкриває деталі KULPARKIV FEST Ірина Плахтій.
Крім того, на фестивалі будуть представлені вироби, створені пацієнтами закладу в рамках соціальної реабілітації. Їх можна буде придбати в спеціально облаштованій крамничці. Вторговані кошти підуть на підтримку лікарні.
Організатори фестивалю сподіваються, KULPARKIV FEST стане можливістю не лише підняти настрій відвідувачам, але й підкреслить важливість підтримки емоційного стану та популяризації сучасних методів психіатрії та психології, сприятиме зміні ставлення суспільства до психіатричної допомоги та психічного здоров'я загалом.
"Важливо, щоб люди усвідомлювали, що фахівці відкриті до допомоги, і їх не варто боятися", — наголошує Ірина Плахтій.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.