fbpx
Сьогодні
Фото 15:56 08 Жов 2024

Біженці з України створили у Болгарії центр "Український вулик": навіщо це рішення

Фото: Фейсбук / Український Вулик -освітньо-інтеграційний центр

У Болгарії українські біженці-активісти організували в столиці країни Софії інтеграційно-освітній центр під назвою "Український вулик". Його відвідують сотні українських дітей і навіть дорослі.

Про це повідомляють у матеріалі "Ранку Вдома", пише Рубрика.

У чому проблема?

З моменту початку повномасштабного вторгнення понад два мільйони українців виїхали до Болгарії, шукаючи безпечного прихистку.

Тому важливо допомогти нашим землякам в інтегруванні у новій країні та збереженні своєї ідентичності.

"Інтеграція дуже потрібна, бо люди приїхали й повинні адаптуватися та вміти спілкуватися. При цьому люди не повинні забувати своє коріння і саме тому українська освіта їм також потрібна", підкреслила керівниця центру Юліанна Кулюкіна.

Яке рішення?

Українські активісти відкрили інтеграційно-освітній центр під назвою "Український вулик".

Як розповіла Кулюкіна, центр було створено з метою допомогти українцям відчути себе "як вдома".

"Ми з іншими українцями вирішили створити інтеграційно-освітній центр. Це куточок України. Ми пробуємо створити таке місце, де наші українці почуватимуться, як вдома, а не десь в іншій країні", — пояснила вона.

Фото: Фейсбук / Український Вулик -освітньо-інтеграційний центр

Цей центр став важливим місцем підтримки для сотень українських дітей та дорослих, надаючи їм можливість адаптуватися до життя в новій країні та зберегти зв'язок із рідною культурою.

Як це працює?

"Український вулик" забезпечив біженцям освітні, культурні та інтеграційні програми для різних вікових груп.

Фото: Фейсбук / Український Вулик -освітньо-інтеграційний центр

Відвідувачі центру мають доступ до різноманітних занять, майстер-класів та літніх таборів.

"Ми не тільки для дітей робимо активності, у нас є і дитячі садочки, і курси болгарської мови для людей від 3 до 100 років", підкреслила Кулюкіна.

Також особливе місце займають підліткові програми.

"Дуже важливо було створити таке місце для підлітків. Бо в перший рік війни ми бачили, що підлітки стали замкнутими. Був карантин та онлайн навчання, потім почалася війна. Вони загубили приятелів, живе спілкування. Тому ми зробили таку підліткову платформу, де вони можуть спілкуватися, гратися, навчатися", пояснила керівниця центру.

Окрім того, діє платформа для дітей з особливими потребами.

Фото: Фейсбук / Український Вулик -освітньо-інтеграційний центр

"Загалом понад 400 сімей відвідують наш центр", — додає Кулюкіна.

Як зауважили в центрі, улітку для українських дітей організовували табори, де малеча вивчала болгарську мову та брала участь у пізнавальних іграх, спрямованих на розвиток фінансової грамотності та знань з історії та культури.

Фото: Фейсбук / Український Вулик -освітньо-інтеграційний центр

"У нас було понад 200 дітей, було чотири зміни. Ми ретельно готувалися до них, щоб діти навчились певних речей. Зокрема, фінансовій грамотності, історії, культурі та мові.

Ми влаштовували гру схожу на "Орла і Решку". Це було цікаво дітям, бо вони змогли через гру вивчити багато корисних речей", — каже керівниця "Українського вулика".

Перед початком навчального року центр надавав українським школярам інформацію про особливості болгарської освітньої системи та забезпечив їх усім необхідним для навчання.

Фото: Фейсбук / Український Вулик -освітньо-інтеграційний центр

Нагадаємо, що "Перша українська школа" в Польщі для переміщених українських школярів увійшла в ТОП-3 школи у категорії "Подолання нещасть" за версією світової премії World Best School Prizes. Ця премія з 2022 року щорічно залучає тисячі заявок з понад 100 країн світу від шкіл, які хочуть показати свій внесок у прогрес суспільства та виграти грант на суму 10 тисяч доларів. Своєю діяльністю школа привертає увагу до проблеми доступу до освіти серед біженців та намагається її вирішити.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: