У Львові нейрохірурги врятували немовля, яке у перший тиждень життя перенесло інсульт
У Дитячій лікарні Святого Миколая Першого медоб'єднання Львова нейрохірурги успішно провели дві рятівні операції на головному мозку новонародженому хлопчику Дениску, який важив лише 2,5 кг та вже встиг у перший тиждень життя перенести інсульт.
Як розповідають лікарі, малюк народився на два тижні раніше, ніж очікувалося, і вже при народженні мав запалення легень.
Через кілька днів лікарі виявили крововилив у мозок — інсульт, що спричинило набряк. Це стало критичною загрозою для життя дитини, і медики терміново направили Дениска до нейрохірургів.
Фахівці діагностували у хлопчика гідроцефалію, або "водянку головного мозку", яка призводить до небезпечного скупчення спинномозкової рідини в черепі. Без втручання цей стан неминуче пошкодив би мозок дитини. Окрім того, у шлуночках мозку утворилися кров'яні згустки внаслідок інсульту, що потребувало негайного видалення.
Нейрохірурги Тарас Микитин та Ігор Гоменюк вирішили оперувати хлопчика, якому ще не було місяця.
"Хлопчик лише 2,5 кілограми! У ході першого втручання за допомогою спеціального пристрою — нейроендоскопа — лікарі забрати кровʼяні згустки через маленький розріз усього в кілька міліметрів. Без цієї операції мозок малюка міг би сильно постраждати.
Під час другого втручання нейрохірурги встановили Денискові резервуар Оммайя. Це пристрій, який за повторних набряків дозволить лікарям легко прибирати зайву рідину з головного мозку дитини та регулювати спинномозковий тиск", пояснили лікарі.
Зараз Дениско почувається краще, але хлопчик з мамою все ще перебувають у лікарні. Від народження малюка минуло понад два місяці, але сім'я ще не змогла повернутися додому.
"Понад усе хочу вперше показати йому наш дім, рідних братика та сестричку. Обійняти дітей, побути разом, посміятись! Ніколи не думала, що за такими простими речами, які ми сприймаємо як належне, буду настільки сильно сумувати", — ділиться Інна, мама Дениска.
Нагадаємо, що вперше у світі унікальну операцію на серці 49-річного захисника Юрія Січки без розрізу грудної клітки провели хірурги Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова: лікарі використали внутрішньосудинний доступ через руку.
Також у Полтаві хірурги-травматологи виконали складну операцію військовому, застосовуючи технології 3D-друку.