Про це повідомляє The Moscow Times.
Як повідомляють, після введення останнього пакету санкцій були заборонені до постачання інтермедіати, активи та реагенти, необхідні для виробництва фармацевтичної продукції.
Це стало великою проблемою для російських виробників фармсубстанцій, оскільки залежність країни від імпорту сировини становить близько 80%.
Ситуація з постачаннями в перспективі буде тільки погіршуватися. При цьому в росії неможливо налагодити виробництво власної сировини.
Більшість цих постачань надходять з Китаю та Індії, що робить ситуацію ще складнішою для російської фарміндустрії.
Після початку повномасштабної війни в Україні російська фармацевтична галузь постала перед труднощами при імпорті сировини, що спричинило подорожчання ліків та скорочення їхнього асортименту. У 2023 році:
Через проблеми з постачаннями сировини для виготовлення препаратів і відхід із російського ринку міжнародних фармвиробників у росії різко скоротилася кількість доступних ліків.
У 2023 році з асортименту зникли 2,2 тисячі торгових позицій. Загалом в аптеках за підсумками року було доступно 19,4 тисячі лікарських засобів, або на 11% менше, ніж у 2022 році.
Варто додати, що Китай та російська федерація можуть почати використовувати бартерні торгові схеми. Можливо, перші дві угоди будуть укладені вже восени й стосуватимуться сільського господарства.
Якщо ж бартер між країнами розпочнеться, то це буде вперше за 30 років, оскільки від таких схем відмовилися через розвиток банківського сектора. Зазначають, що Китай та росію вже мають історію бартерних угод.
Як приклад, у 2019 році Пекін погодився обміняти пальмову олію з Малайзії на суму майже 150 мільйонів доларів на будівельні послуги, природні ресурси, цивільне та оборонне обладнання.
Водночас Китай ухвалив нові обмеження на експорт дронів, спрямовані на запобігання використанню цивільних безпілотників у військових цілях. Це рішення прийняте у відповідь на зростаючу критику з боку США та їхніх союзників через активізацію росії на полі бою в Україні.
Нагадаємо, минулого року співробітники служби безпеки України викрили у співпраці з російськими окупантами одне з фармацевтичних підприємств Житомирської області.
24 лютого - треті роковини повномасштабного вторгнення росії в Україну. Президент Володимир Зеленський та та… Читати більше
Найактивніше минулої доби російська армія атакувала Курський та Покровський напрямки. Загалом на фронті відбулося 96… Читати більше
Війська рф у ніч проти 24 лютого запустили по Україні 185 ударних безпілотників типу Shahed… Читати більше
У Празі відбувся багатотисячний мітинг на підтримку України за участі дітей, яких повернули з депортації.… Читати більше
У понеділок вранці, 24 лютого, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та голова Євроради Антоніу… Читати більше
Німеччина підрахувала результати дострокових виборів до Бундестагу у всіх 299 округах. Блок Християнсько-демократичних та Християнсько-соціальних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.