Через порт Маріуполя окупанти вивезли 180 тисяч тонн українського зерна, – Шмигаль

Російські загарбники через порт тимчасово окупованого Маріуполя Донецької області за рік вивезли понад 180 тисяч тонн вкраденого українського зерна.

Про це розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, пише Рубрика.

"Водночас росія і далі використовує продовольство як елемент агресії. Лише через порт Маріуполя цього року ворог вивіз понад 180 тисяч тонн вкраденого українського зерна", – зазначив очільник українського уряду.

Окрім того, як наголошує Шмигаль, відбувається пограбування тимчасово окупованих територій для того, щоб на вкрадені гроші фінансувати загарбницьку війну.

"Безумовно, російський економічний терор буде одним із напрямів у роботі спеціального трибуналу щодо злочину агресії рф проти України", – додав він.

Що відомо про викрадення росією українського зерна

Нагадаємо, наприкінці вересня в Офісі генерального прокурора заявили, що збитки внаслідок привласнення росією українського зерна становлять понад 30 млрд грн. Однак ці дані не остаточні.

У прокуратурі також додали, що росія намагається позбавити українців засобів до існування: намагається вкрасти зерно, а якщо це не вдається – знищити.

Також прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо так званого "губернатора" окупованої частини Херсонської області Володимира Сальдо. Його звинувачують у викраденні майже 3 тисяч тонн українського зерна.

Окрім того, 11 вересня росія вразила ракетою торгове судно MV Aya в Чорному морі, яке перевозило 26 550 тонн пшениці з українського порту до Єгипту.

А 7 жовтня російські військові завдали чергового удару по українському порту Південний. Внаслідок атаки пошкоджено цивільне судно PARESA під прапором Сент-Кітс і Невіс.

В цей же день пізно ввечері війська рф завдали удару балістичною ракетою по портовій інфраструктурі Одеси. Внаслідок атаки загинув громадянин України, п'ятеро іноземців зазнали поранень. Це цілеспрямована практика залякування та перешкоджання роботі Українського морського коридору. 

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.