Про це пише "Рубрика" із посиланням на WWF-Україна.
Зокрема, було зафіксовано загибель особин стерляді — представника осетрових, що знаходиться на межі зникнення в Україні.
"Існує великий ризик, що через забруднення незначні популяції осетрових у Десні опинилися під загрозою скорочення! Якщо ситуація не зміниться, це може мати катастрофічні наслідки для цього унікального виду риб", — підкреслюють у WWF-Україна.
Повідомляється, що причиною забруднення річок Сейм і Десна є скидання відходів цукровим заводом у російському місті Тьоткіно, що на Курщині. Забруднення органічними речовинами призвело до зниження рівня кисню у водоймі та відповідно до мору риби.
Зазначимо, з 26 видів осетрових, що існують у світі, в наших водах історично водились шість: білуга звичайна, осетер руський, севрюга звичайна, стерлядь прісноводна, осетер атлантичний та осетер шип. На жаль, двоє останніх офіційно визнані зниклими на території України через браконьєрство, руйнування природних місць нересту та будівництво гребель. Інші чотири види хоч і збереглися, але перебувають на межі зникнення.
Осетровим належить дуже сумний світовий рекорд зі зниження популяції — загалом за період з 1970-х рр. їхня чисельність скоротилася приблизно на 90%.
Наразі одна з основних загроз для осетрових – це браконьєрство та незаконна торгівля їх м'ясом та ікрою.
Осетрові види риб опинилися на межі вимирання. Як в Україні, так і в усьому світі їх популяції зазнають катастрофічного скорочення. Щоб врятувати ці цінні види, необхідні спільні зусилля міжнародного співтовариства та українських екологів.
Зокрема, WWF-Україна є одни з партнерів проєкту ЄС "LIFE Boat for Sturgeon". У рамкам проекту 10 партнерів із Австрії, Румунії, Болгарії, Угорщини, Словаччини, Словенії та України співпрацюватимуть разом уздовж річки Дунай, щоб стабілізувати популяції дунайських осетрових – білуги, севрюги, стерляді прісноводної, дунайського або російського осетра.
Проєкт включає створення двох живих генбанків із маточним поголів'ям в Австрії та Угорщині, схеми генетичного спаровування, випуск молоді всіх 4 видів і стандартизовану схему моніторингу, що буде супроводжуватися широкомасштабними діями та співпрацею з органами рибоохорони, представниками місцевої влади та рибалками на р. Дунай.
Нагадаємо, Рубрика раніше писала, що українські фахівці встановили джерело забруднення річок Сейм та Десна. За "майже 100-відсотковими даними", ним є Тьоткінський цукровий завод, розташований на території Курської області російської федерації. Також вони наголосили, що відновлення біорізноманіття та біоресурсів річок Сейм та Десна займе 2-3 роки.
Через забруднення річок, в Чернігові в середині вересня за два дні зібрали сім тонн мертвої риби з річки Десна. До збору долучилися не лише комунальні служби та рятувальники, а й волонтери.
Станом на 11 вересня збитки довкіллю через забруднення річок Сейм та Десна в межах Чернігівської та Сумської областей оцінюються в понад 405 мільйонів гривень.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов отримав від міністра закордонних справ Андрія… Читати більше
Британський виконавець Стінг в Лос-Анджелесі заспівав свій хіт "Shape of My Heart" під акомпанемент українського… Читати більше
22 грудня представники Національної скаутської організації "Пласт" урочисто передали символічний Вифлеємський вогонь миру Президенту Володимиру… Читати більше
У неділю, 22 грудня, 110 ОМБр опублікувала відео, на якому російські загарбники розстріляли чотирьох українських… Читати більше
Заступник міністра оборони України Сергій Мельник заявив, що наступного року зросте грошове забезпечення курсантів військових… Читати більше
Північна Корея продовжує постачати своє озброєння російській федерації. Зокрема серед переданого може бути ще одна… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.