Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на заяву прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля під час спільної пресконференції з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо.
"Україна не буде продовжувати транзитну угоду з росією після завершення строку її дії. Стратегічна мета України – накласти санкції на російську газову молекулу, позбавити Кремль прибутків від продажу вуглеводнів, за які агресор фінансує війну", – наголосив Шмигаль.
Він також закликав усі країни Європи до повної відмови від нафти та газу з рф.
"Розуміємо гостру залежність деяких держав, зокрема Словаччини, від цього ресурсу. Але розраховуємо на поступову диверсифікацію постачань", – додав прем'єр.
Водночас, за його словами, Україна готова і надалі виконувати свої зобов'язання відповідно до Угоди про асоціацію з Євросоюзом та Договору до Енергетичної Хартії.
Перед зустріччю очільників українського та словацького урядів прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо казав, що переконуватиме Україну зберегти транзит російської нафту й газу до Європи через свою територію.
Транзитна угода
Нагадаємо, транзитну угоду між НАК "Нафтогаз України" та російським "Газпромом" укладено наприкінці 2019 року терміном на п'ять років. Попри війну, Україна дозволяла російському газу проходити через свою територію до таких країн, як Австрія, Словаччина, Італія та Угорщина.
Водночас українська влада неодноразово заявляла, що не планує продовжувати транзитну угоду з Росією.
Що відомо про санкції на транзит нафти з рф в ЄС
Єдина система магістральних нафтопроводів "Дружба" – один із найбільших і найпотужніших у світі нафтопровід із пропускною спроможністю 2 млн барелів на добу. Побудований для транспортування нафти з росії до країн Центральної та Західної Європи.
У червні 2024 року транзит російської нафти в Угорщину та Словаччину заблокувало посилення санкцій Радою національної безпеки й оборони України проти "Лукойлу".
Зауважимо, що "Лукойл" постачає нафту в Угорщину через нафтопровід "Дружба" в Україні. Для угорської компанії Mol постачання з рф забезпечують 2/3 сировини, і наразі компанія шукає альтернативних постачальників.
Тому Угорщина та Словаччина залучили Європейський Союз до суперечки з Україною через припинення подачі російської нафти трубопроводом "Дружба", проте їх спроби провалилися. Європейська комісія затримала їхній запит закликати Київ скасувати нещодавні санкції проти російської нафтової компанії "Лукойл".
Україна ж заявила, що не має намірів скасовувати санкції проти російської компанії "Лукойл". Запроваджені обмеження не становлять загрози для енергетичної безпеки Словаччини та інших країн Європи.
У столиці на фасаді Міністерства закордонних справ України з’явилася нова мініскульптура — "Щедрик". Вона присвячена… Читати більше
Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що патрульні поліцейські з 21 грудня… Читати більше
На всіх ділянках фронту зараз особливо необхідні маскувальні сітки та окопні свічки. Запорізькі волонтери розпочали… Читати більше
Офіс омбудсмена України працює над тим, щоб російську федерацію виключили з усіх міжнародних інституцій з… Читати більше
Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що більше за тисячу заяв надійшло до Українського… Читати більше
Поліція столиці викрила двох чоловіків, які представляючись колишніми військовими Збройних сил, просили гроші у перехожих біля… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.