Про це повідомили у пресслужбі Міністерства оборони, передає Рубрика.
У рамках цієї ініціативи представники Міністерства оборони взяли участь у міжнародному заході в Брюсселі, де обговорювалися питання інтеграції жінок у військову сферу.
"Змінотворці" об'єднали:
Учасники працювали над вдосконаленням знань та навичок у сфері гендерної інтеграції, що дозволить наблизити політики та практики Збройних сил України до стандартів НАТО та резолюції Ради Безпеки ООН "Жінки, мир, безпека".
"Програма "Змінотворці" надала унікальну можливість для обміну досвідом з партнерами НАТО. Ми не лише перейняли передові практики, але й поділилися власними напрацюваннями в умовах війни. Це допоможе нам ефективніше впроваджувати стандарти альянсу, оптимально використовуючи потенціал як жінок, так і чоловіків у різних сферах оборони", — зазначила начальниця Управління гуманітарного забезпечення Міноборони України, майорка Діана Копаниця.
Як вказують у пресслужбі, після повернення до Києва учасники заходу презентують отримані знання своєму оперативному керівництву. Також планують провести гендерний аналіз та виявити інституційні перешкоди для впровадження програм рівності.
Програма "Змінотворці" та її учасники
"Змінотворці" є спільною ініціативою Міноборони України та проєкту PROTECT2, який фінансується Міністерством національної оборони Канади та виконується Alinea International.
Його мета — підтримка українського уряду в розбудові інституцій та відомств оборонного сектору.
Серед учасників зустрічі були представники Збройних сил Канади, Північного центру з гендерних питань у військових операціях (Швеція), відомств у сфері оборони Європейського Союзу, а також провідних міжнародних організацій у сфері забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків і жінок.
Як повідомлялось, станом на вересень 2024 року загальна чисельність жінок у Збройних силах України — 68 000, з них військовослужбовиць — понад 48 000. Безпосередньо в зоні бойових дій перебувають близько 5 тисяч військовослужбовиць.
Кількість захисниць продовжує збільшуватися. Як повідомлялось, кількість українок, які висловлюють зацікавленість у військовій службі, значно зросла. На сьогодні близько 20% всіх звернень до рекрутингових центрів надходять від жінок.
Нагадаємо, в Україні запустили чат-бот для жінок, які хочуть доєднатися до війська. "Рубрика" поговорила про це зі співзасновницею руху VETERANKA Катериною Приймак.
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола висловила свою підтримку передачі Німеччиною крилатих ракет Taurus Україні. Про… Читати більше
У суботу, 23 листопада, Міністерства закордонних справ та посадовці ЄС приєдналися до українського народу, щоб… Читати більше
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте нещодавно зустрівся з новообраним президентом США Дональдом Трампом у Палм-Біч,… Читати більше
Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних, також критерії та процедуру визначення критично важливих підприємств та… Читати більше
У Карпатах господарює зима. У високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов: тут мороз і сильний вітер, а… Читати більше
На базі медичної установи Міністерства внутрішніх справ у Києві запрацював новий реабілітаційний центр RECOVERY. Це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.