Як інформує Рубрика, про це сказав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на полях саміту Defense Tech Valley, цитують "Суспільне" та УНН.
Федоров заявив, що в Україні вже започаткований ринок боєприпасів — "мільйони" снарядів вже контрактуються і закуповуються державою, зокрема для безпілотників.
Також прибрано регуляції для виробництва пороху та інших вибухових речовин в Україні.
"Цього року, наприклад, сума інвестицій кластера Brave1 збільшилася. Скажу вам по секрету, цього року ми почали видавати гранти на виробництво ракет. Наступного року ми будемо видавати гранти на порохові заводи. Це безповоротні гранти, які ми даємо як певну гарантію, що ви інвестуєте і ці інвестиції будуть окупатися", — сказав міністр.
Крім цього, в Україні створюють різні симулятори для тестування оборонних технологій, а також інфраструктуру для випробувань.
"Перед тим, як щось купувати, ми тестуємо це на власних юнітах і дивимося, як в реальних умовах працює той чи інший дрон, як працює РЕБ", — пояснив Федоров.
Загалом за останні два з половиною роки, за словами Федорова, в Україні з'явились понад 200 компаній, які розробляють роботизовані наземні платформи, 500 компаній, яки виготовляють дрони, та понад 100, що розробляють засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Збільшення виробництва зброї в Україні
У серпні повідомляли, що за неповних 8 місяців цього року Міністерство оборони України кодифікувало, допустило до експлуатації у підрозділах Збройних сил України вдвічі більше зразків озброєння і військової техніки українського виробництва, ніж за весь минулий рік. У 2023 році цей показник складав понад 200 зразків вітчизняних ОВТ.
Деякі зразки зброї українського виробництва є унікальними за характеристиками й це доведено результатами застосування у бойових умовах. До прикладу, за деякими зразками безпілотників Україна – світовий лідер.
Нещодавно радник президента зі стратегічних питань Олександр Камишін повідомив, що Україна розпочала власне виробництво артилерійських снарядів калібру 155-мм.
Нагадаємо, що 24 серпня під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності Зеленський оголосив про перше успішне бойове застосування української ракети-дрона "Паляниця".
Окрім того, під час пресконференції на форумі "Україна 2024. Незалежність" 27 серпня Президент розповів, що Україна вперше позитивно випробувала балістичну ракету вітчизняного виробництва.
Також українська армія почала отримувати нові партії боєприпасів калібрів 5,45×39 мм та 5,56×45 мм, які виготовляються на місцевих виробничих потужностях. Це суттєвий крок у відновленні незалежного виробництва набоїв, втраченого після окупації Луганського патронного заводу у 2014 році.
Загалом з початку російського вторгнення Україна значно збільшила виробництво дронів та авіаційних комплексів. Мова не лише про коптери та ударні безпілотники, а й про морські дрони. Як повідомив Володимир Зеленський, Україна кожного року здатна виробляти загалом 4 мільйони дронів. На сьогодні вже понад 1,5 мільйона БпЛА законтрактовано.
А нещодавно Міноборони повідомило, що на озброєння ЗСУ допустили новий дрон-бомбер "Чорна вдова". За словами голови ГУР Кирила Буданова, українські дрони вже можуть вражати цілі в росії на відстані до 1800 км від кордону з Україною.
Всесвітня боксерська рада (WBC) назвала найкращого боксера та боксерку 2024 року. У чоловіків найкращим визнано… Читати більше
Український фотограф VarrIng (справжнє ім'я — Ігор Бабій) отримав почесну відзнаку міжнародного конкурсу вуличної фотографії… Читати більше
У Нововоронцовській громаді, що на Херсонщині, запрацювала перша свердловина на сонячній енергії. Про це під… Читати більше
За час операції Сил оборони України на території Курської області російська армія втратила понад 38… Читати більше
Американські законодавці на спільному засіданні Конгресу підтвердили перемогу обраного президента Дональда Трампа на виборах у… Читати більше
Російські окупанти на Покровському напрямку не досягли такого успіху, щоб безпосередньо загрожувати місту. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.