На АЕС витратили в 10 разів менше, ніж на ГЕС: як держава захищає енергетику від російських ударів

За два роки "Енергоатом" та "Укргідроенерго" провели 135 закупівель для захисту енергоінфраструктури на Prozorro. Для ГЕС уклали угод на понад 12 млрд грн, водночас на захист атомних електростанцій витратили в 10 разів менше — лише на 1,29 млрд грн.

Про це повідомляє проєкт DOZORRO TI Ukraine, передає Рубрика.

Сума може бути не повною, адже деякі закупівлі для захисту критичної інфраструктури могли не публікувати на Prozorro через питання безпеки або інші обмеження.

  • Найбільше витратили на будматеріали — майже 11 млрд грн.
  • Ще понад 400 млн грн пішло на інженерні послуги.
  • Розробка проєктно-кошторисної документації коштувала 1,38 млрд грн.

Атомні електростанції України

В Україні є чотири атомні електростанції:

  • Рівненська,
  • Хмельницька,
  • Південноукраїнська,
  • Запорізька.

Питання захисту зараз стосується лише трьох з них, бо ЗАЕС перебуває під російською окупацією.

На захист Рівненської АЕС витратили найбільше серед атомних електростанцій — сума вже перевищила 748 млн грн. 

Захисна споруда для Хмельницької АЕС обійшлася "Енергоатому" в 138,4 млн грн. На два мільйони більше коштував захист Південноукраїнської АЕС. 

Цьогоріч наприкінці літа в медіа з'явилась інформація, що Південноукраїнська атомна електростанція планувала закупити тимчасові захисні споруди за завищеною на 20% ціною. У справу тоді втрутилась тимчасова слідча комісія Верховної Ради, і вартість договору вдалося знизити з 31,1 млн грн до 24,8 млн грн. 

На Prozorro є ще дві закупівлі, які стосуються захисту атомних станцій. Утім, неможливо точно сказати, якого об'єкта вони стосуються — "Енергоатом" засекретив це, щоб приховати важливу інформацію про будівництво від ворога.

Гідроелектростанції України

На відміну від АЕС, на захист гідроелектростанцій "Укргідроенерго" витратило значно більше коштів. Вартість контрактів перевищила 12 млрд грн, із яких 10,3 млрд грн пішло на облаштування протидронового захисту та будівництва захисних споруд.

Найбільшу суму спрямували на захист Дністровської ГАЕС. Упродовж двох років "Укргідроенерго" уклало 12 угод на 4,68 млрд грн

На другому місці за вартістю угод — Дніпровська ГЕС-1 та Дніпровська ГЕС-2 з сумою 3,57 млрд грн. Це дані за двома станціями, оскільки "Укргідроенерго" під час закупівель не скрізь конкретизувало філії. 

Трійку лідерів закриває будівництво захисних споруд для Канівської ГЕС за 2,34 млрд грн. Найбільший контракт за об'єктом — майже мільйон гривень

  • Найменше коштів витратили на захист Середньодніпровської ГЕС —  усього 116,3 млн грн.
  • А на Дністровську ГЕС вдвічі більше — 334 млн грн.

Всю суму спрямували на встановлення протидронових систем та розробку проєктної документації для цих робіт.

  • Захист Кременчуцької ГЕС обійшовся в 584,4 млн грн.
  • Київської ГЕС та ГАЕС — в 372 млн грн.

Оскільки"Укргідроенерго" укладало декілька закупівель відразу на дві станції, ми порахували вартість угод разом.

Довідка

Transparency International Ukraine – акредитований представник глобального руху Transparency International, який з 2012 року допомагає Україні ставати сильнішою. Організація комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції в окремих сферах.

TI Ukraine допомогла створити та згодом передала державі системи Prozorro, Prozorro.Продажі, eHealth та Prozvit. Також команда впровадила Рейтинги прозорості та підзвітності міст, розбудувала спільноту DOZORRO для контролю за публічними закупівлями та співзаснувала коаліцію RISE UA, що захищає доброчесність і ефективність у відбудові. 

Нагадаємо, "Енергоатом" готується до реалізації раніше занедбаного проєкту Чигиринської АЕС, уже зроблено перші кроки в цьому напрямку.

Також повідомлялось, що Міжнародне агентство з атомної енергії надасть Україні технічну підтримку у добудові блоків Хмельницької атомної електростанції.

Свіжі дописи

  • Новини

Мовний бар’єр і не тільки: Британська розвідка назвала проблеми, з якими зіткнуться військові КНДР у рф

Північнокорейські військові, які будуть воювати проти України, матимуть проблеми із сумісністю з російськими військами та… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Україна та Естонія посилюють співпрацю щодо повернення полонених і депортованих українців

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

У “Резерв+” стався збій: у Міноборони назвали причину

1 листопада у застосунку Міністерства оборони України "Резерв+" через бета-тест з отримання відстрочок від мобілізації стався… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Ворог атакував безпілотником багатоповерхівку в Сумах: є поранені

Армія рф ввечері вдарила безпілотником Shahed по 9-поверховому будинку в Сумах. Попередньо, відомо про 5… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Армія рф у жовтні втратила в Україні військової техніки на понад $2,7 млрд

Російські окупанти у жовтні зазнали найбільших втрат у бойових броньованих машинах від початку широкомасштабного вторгнення… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Українські експерти з охорони памʼяток звернулись до ЮНЕСКО через влучення ракети в будівлю Держпрому в Харкові

Український національний комітет ICOMOS звертається до світової спільноти, аби захистити культурну спадщину України. Про це… Читати більше

Friday November 1st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.