Про це пише "Радіо Свобода".
Лідер правоцентристської опозиційної партії "Тиса" Петер Мадяр закликав протестувальників зібратися біля штаб-квартири державного мовника MTVA.
Партія висунула 16 вимог, серед яких звільнення голови MTVA та ліквідація "фабрики пропаганди", а також відновлення справжніх громадських ЗМІ.
"З нас досить злоби, брехні, пропаганди, наш терпець увірвався. Сьогодні суспільні медіа в Угорщині — це міжнародний скандал. З нас досить", — наголосив Мадяр протестантам.
У "Тисі" також заявили, що, серед іншого, з будівлі MTVA виходить не лише урядова пропаганда, а й російська та китайська.
Незалежний депутат угорського парламенту Акос Хадхазі заявив, що штаб-квартира є "найсильнішим оплотом влади в країні". Він закликав піти у відставку посадовців, які фальсифікують новини, а урядову пропаганду — заборонити законом.
Зауважимо, що з моменту приходу до влади у 2010 році чинний премʼєр Орбан взяв під свій контроль більшу частину медіа. Правозахисна організація Human Rights Watch заявляла, що свобода ЗМІ відтоді "зазнала нападу в Угорщині".
"Втручання уряду Угорщини у свободу та плюралізм ЗМІ, що є частиною його систематичного нападу на верховенство права, перешкоджає роботі незалежних журналістів із притягнення влади до відповідальності та перешкоджає доступу громадськості до інформації", наголосили у звіті організації.
Варто додати, що глава опозиційної партії "Тиса" та суперник прем′єр-міністра Угорщини Петер Мадяр перебуваючи 11 липня у Києві, відвідав зруйновану російськими загарбниками дитячу лікарню "Охматдит" та передав їй зібрану напередодні гуманітарну допомогу.
Нагадаємо, угорський уряд оприлюднив результати опитування, в якому 98% респондентів нібито підтримують його антиукраїнську позицію, зокрема, і щодо війни в Україні.
Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький заявив, що Україна має намір припинити підтримку телемарафону… Читати більше
До 2028 року росіянам заборонили обіймати керівні посади в дослідницьких групах Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ),… Читати більше
Литва надала Україні нову партію військової допомоги. До пакета ввійшли боєприпаси, міномети та генератори. Про… Читати більше
Київ планував отримати від Варшави винищувачі МіГ-29, але та не могла цього зробити, допоки їй… Читати більше
На Времівському напрямку російські загарбники готуються застосувати броньовану техніку не лише для транспортування штурмових груп,… Читати більше
Готується двосторонній документ між Україною та Угорщиною, який має спростити розв’язання більшості питань, що виникають… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.