Про це заявив посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський в інтерв'ю ZN.UA.
"Справді ми взяли участь у конференції у Швейцарії (у Саміті миру, — ред.). Я не можу сказати, що це була конференція з "формули миру" Зеленського.
Швидше, це був форум щодо можливості мирного виходу із ситуації, яка склалася в Україні. Ізраїль бере участь в обговоренні "формули миру", її різних пунктів. Ми проголосували на її підтримку в ООН. Тому можна сказати, що ми підтримуємо "формулу миру"", – зазначив ізраїльський дипломат.
Бродський також наголосив, що ще більшою мірою Ізраїль підтримав мир та закінчення війни в Україні. Водночас Бродський наголосив, що рішення, яким має бути завершення російсько-української війни, повинна прийняти Україна.
"Ми хотіли б, щоб війна закінчилася якнайшвидше. Я гадаю, що це наше спільне бажання. Думаю, поки що передчасно говорити про другий Саміт миру. Ми не знаємо, коли й де він відбудеться, хто братиме в ньому участь. Тому поки що я утримаюсь від коментаря. Коли буде конкретна інформація, тоді ми ухвалимо рішення", — сказав посол.
Також у дипломата запитали, як ставиться Ізраїль до цього китайсько-бразильського плану, який активно створюється на паралельному майданчику.
"Ізраїль не є частиною цього процесу. Ми не маємо стосунку до цього плану. Гадаю, це не принципово, як Ізраїль до нього ставиться. Важливішим є те, як Україна ставиться до цього плану. Ізраїль підтримає будь-яке розв'язання конфлікту, прийнятне для України", підкреслив Бродський.
Що відомо про ініціативу "Друзі миру"
Нагадаємо, 27 вересня у китайському МЗС повідомили, що Китай з країнами Глобального Півдня хоче створити платформу "Друзі миру". Вона буде направлена на так зване політичне врегулювання війни в Україні. До цієї ініціативи вже долучилися 15 країн, серед яких Туреччина, Казахстан, Саудівська Аравія, Мексика, Замбія і Кенія.
До того ж прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан планує організувати "мирний саміт" між Україною та російською федерацією на основі так званої "мирної ініціативи" Китаю та Бразилії. Організація саміту відбуватиметься в межах об'єднання "Друзі миру".
Президент України Володимир Зеленський розкритикував таку пропозицію від двох країн. Він вважає цю ідею деструктивною політичною заявою, щодо якої не консультувалися з Києвом.
Пізніше стало відомо, що Швейцарія також підтримує "мирну ініціативу" Китаю та Бразилії. У МЗС України заявили, що "не можуть зрозуміти логіку" такого рішення Швейцарії.
Та згодом у Швейцарії запевнили, що їхня позиція щодо мирного врегулювання війни в Україні не змінилася. Країна не підписувала комюніке після зустрічі, яку провели Китай та Бразилія щодо ініціативи "Друзі миру", а була лише спостерігачем.
Своєю чергою колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни Північноатлантичного Альянсу повинні повністю підтримати український мирний план, а не китайсько-бразильську ініціативу.
Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше
Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.