fbpx
Сьогодні
Фото 09:19 06 Жов 2024

Нагорода - 1 млн гривень на власний проєкт: в Україні обрали найкращого вчителя року

Фото: Facebook / Global Teacher Prize Ukraine

За версією премії Global Teacher Prize Ukraine 2024 найкращою педагогинею року стала вчителька початкових класів з Івано-Франківська Леся Павлюк. Вона отримала 1 млн гривень для власного освітнього проєкту та зможе взяти участь у світовому конкурсі педагогів.

Про це повідомляє "Освіторія".

Вже третій рік поспіль на конкурсі розповідають історії вчителів як спосіб вдячності до них та донесення важливості цієї професії в умовах війни в країні. Церемонія транслювалася в ефірі телемарафону "Єдині новини".

Під час вручення нагород на екрані висвітили історії українських педагогів-переможців, які, попри всі перешкоди, що внесла війна, продовжують навчати українських дітей, змінюють освіту та суспільство.

Зазначають, що Павлюк однією з перших в івано-франківському ліцеї № 7 взялася працювати з інклюзивним класом. Вчителька розробляє методичні посібники, курси та навчає інших педагогів. Поза уроками заохочує учнів до творчих і благодійних заходів, зокрема, на підтримку ЗСУ.

Global Teacher Prize Ukraine 2024. Леся Павлюк найкраща вчителька року

Фото: Facebook / Global Teacher Prize Ukraine

Окрім того, освітянка знаходить індивідуальний підхід до кожного учня, аби вони відчували себе комфортно та вільно. Вона щиро вірить у те, що школярі зроблять все можливе для того, щоб зробити Україну такою, як її бачать сучасні діти та дорослі.

"Зараз як ніколи ми розуміємо наскільки важлива наша робота, бачимо і відчуваємо підтримку нашого суспільства, влади, батьків. Ми це все робимо заради дітей. Ми, вчителі, робимо те, що буде в майбутньому. Я щиро вірю, що наші учні в майбутньому зроблять нашу Україну такою, про яку мріємо ми і про яку мріють вони.

Я переконана, що ми робимо все для того. Ми формуємо цінності, ті, які стануть факелами їхнього життя, зрештою потім і нашого. Ми вчимо їх працювати разом, приймати всіх оточуючих зі своїми особливостями та потребами, чітко відрізняти, де добро, а де зло,  приймати рішення і відповідати за наслідки. Ми вчимо мріяти і втілювати свої мрії у життя", – сказала Павлюк.

До слова, вчителька також перемогла у номінації "Вибір українців 2024". Як зауважили організатори, це вперше за історію премії вибір експертного журі та голоси українців збіглись.

Педагогиня отримала сертифікат на освітню подорож до Фінляндії. За Павлюк проголосувало понад тринадцять з половиною тисяч українців у застосунку "Дія". Цьогоріч це вперше громадяни змогли віддати свій голос онлайн.

"Вчителі формують проєкцію майбутнього України, а зрештою і світу. Вчителі, памʼятаємо, що ми важливі. Ми виховуємо покоління українців, наше майбутнє. Від того, як ми працюємо, як ми вкладаємося, як віддаємо свій час, наскільки ми натхненно це все робимо, залежить і майбутнє України", – поділилась педагогиня.

У 2020 році педагогиня вже потрапляла до топ-50 найкращих вчителів України за версією Global Teacher Prize Ukraine, писали у міському департаменті освіти.

Global Teacher Prize Ukraine 2024

Фото: Facebook / Global Teacher Prize Ukraine

Також цього року переможцями стали:

  • у номінації "Дошкілля" — вихователька Оксана Масовець з Кам'янця-Подільського;
  • у номінації "Вибір серцем" — вчитель історії з Дніпра Євген Кравченко;
  • у категорії "Учитель хімії" — Лариса Романишин зі Львівщини;
Лариса Романишин

Лариса Романишин

Вчителька школи Сколівської міської ради, Львівської області, яка викладає хімію, фізику, біологію у 7-11 класах. Педагогиня дає можливість учням, розкиданим по всьому світу, навчатися за українською програмою та активно залучає дітей до міжнародних ініціатив, таких як програма шкільних космічних експериментів SSEP.

  • у категорії "Інклюзивність" — учитель історії та географії з Харківщини Владислав Акименко;
Владислав Акименко

Владислав Акименко

Вчитель Лозівського ліцею Харківської області викладає історію та географію у 5-9 класах. Для педагога головне, щоб діти були справжніми, вміли "святкувати помилки" та не боялися висловлювати свою думку. Акименко ні на день не зупиняв освітній процес з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, попри те, що перебував за кілька кілометрів від лінії фронту. Педагог вірить у вивчення історії через реальний досвід.

  • у відзнаці STEM-учителів — Катерина Корзун з Дніпропетровської області, Лариса Романишин з Львівської області, Ярослав Федько з Дніпра.
Катерина Корзун

Катерина Корзун

Катерина Корзун – педагогиня Олексіївського ліцею, Покровської сільської ради, Дніпропетровської області викладає українську мову та літературу для 5-11 класів. Вчителька мріє зруйнувати стереотипи про сільську школу, чим і займається протягом усього часу. Попри те, що заклад освіти розташований поруч із зоною активних бойових дій, діти отримують якісну та сучасну освіту, користуючись штучним інтелектом та перемагають у найрізноманітніших конкурсах.

Ярослав Федько

Ярослав Федько

Ярослав Федько – вчитель фізики Класичної гімназії у Дніпрі. Педагог розпочав свою карʼєру як інженер медичного обладнання та згодом став навчати дітей. Завдяки своїм знанням, він інтегрує наукові знання в уроки, щоб зробити їх цікавішими. Крім того, освітянин використовує інноваційні методи, такі як, платформи для гейміфікації та набори для робототехніки.

Що відомо про премію

Премію для видатних учителів Global Teacher Prize Ukraine проводить громадська організація "Освіторія".

Вона покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства. А також підкреслити важливість педагогів в Україні.

Цьогоріч Global Teacher Prize Ukraine відзначила педагога, якого вперше обрали шляхом опитування на національній платформі "Дія.Освіта".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: