Про це пише "ЄП" з посиланням на інтерв'ю Столтенберга Financial Times.
Колишній генсек НАТО вважає, що існують способи розв'язати проблему застосування статті 5 Північноатлантичного договору про колективну безпеку у випадку України, якщо вона стане членом Альянсу з окупованими територіями.
"Завжди дуже небезпечно порівнювати, тому що жодні паралелі не є на 100% правильними, але Сполучені Штати мають гарантії безпеки для Японії.
Але вони не поширюються на Курильські острови, які Японія вважає японською територією, контрольованою росією", – навів він приклад.
Іншим прикладом, який навів Столтенберг, була Західна Німеччина, яка розглядала Східну Німеччину як частину великої Німеччини: "У них не було посольства у Східному Берліні. Але НАТО, звичайно, захищало лише Західну Німеччину".
"Коли є воля, є способи знайти рішення. Але потрібна межа, яка визначає, де застосовується стаття 5, і Україна повинна контролювати всю територію до цього кордону", – додав колишній генсек.
Ще до завершення своїх повноважень Столтенберг говорив, що рішення про будь-яке майбутнє членство України в Альянсі – зокрема й з окупованими територіями – має вирішуватись усіма союзниками.
Тоді Столтенберг наголосив, що саме союзники по НАТО мають вирішувати, "як саме членство має застосовуватися або працювати для України, і ми всі це усвідомлюємо".
"Звісно, якщо говоримо, що єдиний спосіб для України стати членом (НАТО – ред.) – це закінчення війни і повний контроль над усією українською територією, тоді даємо президенту путіну всі стимули просто знайти спосіб продовжувати війну", – зазначав ексгенсек Альянсу.
Нагадаємо, що Столтенберг також визнав, що до повномасштабного вторгнення рф в НАТО "дуже боялись наслідків" допомоги Україні зброєю. І він шкодує, що Альянс не надав Україні "набагато більшу військову підтримку набагато раніше".
"Я думаю, ми всі повинні визнати, що ми повинні були надати їм більше зброї до вторгнення. І ми повинні були надати їм більш сучасну зброю, швидше, після вторгнення. Я беру на себе свою частину відповідальності", – додав він.
Раніше Столтенберг уже визнавав, що Альянс міг зробити більше, щоб запобігти повномасштабному вторгненню росії в Україну у 2022 році.
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.