Не потрібно хірургічне втручання: чилійські вчені створили оборотну вакцину для стерилізації собак
Вакцину під назвою Egalitte, яка здатна провести процедуру стерилізації собак без хірургічного втручання, створили чилійські науковці. Вони стверджують, що препарат працює завдяки блокуванню гормону, відповідального за розмноження.
Про це пише Reuters.
Біологи запевняють, що цей процес є оборотним.
"Якщо [цей гормон] заблокований, то не виділяється гонадотропін і, отже, інші статеві гормони, завдяки чому тварина перебуває в стані кастрації", – пояснив ветеринар і професор Університету Чилі Леонардо Саенц, який працював над вакциною.
Розробники наголошують, що вакцину можна застосовувати як для самців, так і самок. Загальна вартість препарату становить близько 54 доларів (близько 2200 гривень).
Саенц вважає, що новий метод стерилізації менш інвазивний і складний, ніж хірургічна операція. Завдяки цьому він може допомогти контролювати розмноження тварин у широкому масштабі.
"Ін'єкція набагато легша, і ви можете вакцинувати більшу кількість тварин, якщо вам потрібно забезпечити репродуктивний контроль", – сказав він.
Одним із перших собак у світі, хто отримав щеплення Egalitte, став чилійський фокстер'єр на прізвисько Фіндлі.Тварина під час та після ін'єкційної стерилізації перебувала у власному будинку, отримувала ласощі, а після – побігла, ніби нічого і не сталося.
Власниця пса Тамара Заморана пояснила, що такий спосіб стерилізації обрала через простоту процедури та оборотність наслідків.
"Натомість Фіндлі не поділився враженнями від щеплення, але із задоволенням лизнув руку ветеринара і продовжив свій день", – написали в Reuters.
Нагадаємо, що гуманістичний рух "UAnimals" та мережа зоомагазинів MasterZoo запустили збір "Лапка турботи" для стерилізації тварин у прифронтових містах і селах, де немає ветеринарних клінік.
Як раніше писала "Рубрика", результати проведеного дослідження показали, що 82% українців вважає стерилізацію дієвим способом боротьби із неконтрольованим розмноженням безпритульних тварин.
Нагадаємо, що у столиці запрацював сервіс "єКуточок", завдяки якому власники домашніх тварин, а також волонтери та опікуни безпритульних тварин зможуть знайти тимчасовий прихисток для своїх підопічних.
Окрім того, Зоопатруль UA є унікальним для України притулком для чотирилапих. Лікування найскладніших випадків у власній ветклініці, відправлення тварин за кордон та тепла підлога у вольєрах — все це лише частина того, що вирізняє його з-поміж інших. Як український продюсер разом з командою за сім місяців війни створив особливий притулок — дізнавалась "Рубрика". Читайте у нашому матеріалі: "Тисяча нових домівок і вольєри з підігрівом: як працює унікальний український притулок для тварин".