Як інформує Рубрика, про це повідомили заступниця міністра охорони здоров'я Марія Карчевич та голова Української асоціації медичного канабісу Геннадій Шабас під час пресконференції в "Українському кризовому медіа-центрі".
"У ній (в е-системі – реж.) фіксуватимуться всі види операцій з медичним канабісом. Фактично, від імпорту або вирощування до відпуску в аптеці. Усі 35 видів операцій", – зазначила Карчевич.
Кожен процес фіксуватиметься у системі не пізніше, ніж на наступний день після його проведення.
Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, електронна система створена на платформі Дія.Engine. У ній мають реєструватися:
Призначення та відпуск ліків здійснюватиметься тільки на підставі е-рецепта. Його зможе виписати лікар як первинної, так і спеціалізованої медичної допомоги.
Як розповіла Марія Карчевич, наразі в е-системі зареєструвалися одна аптека з міста Черкаси і зараз уряд очікує на "активність інших аптечних закладів".
За словами голови Української асоціації медичного канабісу Геннадія Шабаса, є сподівання, що першим пацієнтам зможуть надати ліки на основі медичного канабісу вже цього року.
"На жаль, зараз ще не зареєстрували жодного активного фармацевтичного інгредієнта, який можна завозити до країни та виробляти з нього ліки в аптеці.
Ми зараз вмовляємо виробників з інших країн зареєструватися в Україні. Хоча вони розуміють, що з тим переліком хвороб і з тією регуляцією – це не про бізнес, а про допомогу", – зауважив він.
Також Шабас додав, що наразі очікується постанова від МОЗ, яка дозволить розпочати процес квотування для ввезення препаратів на основі медичного канабісу та його складників. Без цього неможливо розпочати процес продажу.
За словами очільника асоціації, також наразі ведеться робота з розширення мережі аптек, які можуть виробляти ліки на основі медичного канабісу. 3-4 місяці тому їх було лише 35 на всю Україну.
Нагадаємо, закон про легалізацію медичного канабісу набув чинності 16 серпня. Він регулює обіг канабісу лише в медичній, промисловій і науково-технічній діяльності. А злочином вважають самовільне розповсюдження марихуани для споживання.
У вересні Міністерство охорони здоров'я визначило перелік хвороб і станів, за яких призначатимуть медичний канабіс. Загалом ідеться про випадки, коли використання інших ліків не допомагає або спричиняє побічні реакції, які погано переносить пацієнт.
Президент Володимир Зеленський під час спільного з першою леді Оленою Зеленською інтерв’ю "Єдиним новинам" говорив… Читати більше
Майже на три місяці вдалося скоротити терміни підготовки українських пілотів на винищувачах F-16, що, своєю… Читати більше
2 грудня було представлено результати поїздки до Дамаска Президенту України. Цей візит дав конкретні домовленості,… Читати більше
Реформа медико-соціальної експертизи передбачає впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи. В її основі лежить діяльність експертних… Читати більше
Волонтери проєкту “Горюшко” ідентифікували понад 90 тисяч ліквідованих російських військових під час повномасштабного вторгнення в… Читати більше
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його уряд розгляне можливі заходи у відповідь на рішення… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.