Новини

16 тисяч саджанців від Латвії для Чернігівщини: у чому рішення?

Про те, як Латвія допомагає Україні відновлювати ліси, розповідає "Рубрика".

У чому проблема?

Росіяни свідомо руйнують наше довкілля, спалюють українські поля і ліси, як у прифронтових зонах, так і всюди, куди можуть дістатися своїми снарядами. "Зелені легені" України потребують негайної допомоги.

Яке рішення?

Фото: Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА

Днями для зеленого відновлення територій Чернігівська область отримала чергову гуманітарну допомогу, яку надала Україні Латвія. За повідомленням Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, Акціонерна компанія "Державні ліси Латвії" надіслала на Чернігівщину більше 16 тисяч саджанців ялини та сосни.

Як це працює?

Розвантаження саджанців, які надіслала Акціонерна компанія "Державні ліси Латвії". Фото: Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА

Чернігівська область — лісовий край, середня лісистість її території складає близько 30%. Площа земель лісового фонду області — 740,2 тисяч гектарів, у тому числі землі, що вкриті лісом — 659,9 тисяч гектарів.

В області підрахували: на сьогодні з початку повномасштабного вторгнення на Чернігівщині згоріло 227 гектарів лісу. Найбільше лісу вигоріло у 2022 році, під час бойових дій. Ця цифра не точна — на прикордонні є ділянки лісу, куди зараз не можуть потрапити працівники лісових господарств, також деякі ділянки лісу ще й досі залишаються замінованими.

Для збереження лісових ресурсів в області ведеться постійна робота з лісовідновлення, недопущення пожеж в екосистемах та протидії незаконним рубкам зелених насаджень. Допомога АК "Державні ліси Латвії" стала важливим кроком у підтримці екологічних ініціатив регіону, кажуть у Департаменті екології та природних ресурсів.

Коробки з саджанцями. Фото: Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА

Усі 16 250 саджанців Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА передав Ічнянському національному природному парку для озеленення його території. В планах парку — заліснення біля 4 га земель, що перебувають у його користуванні. Як зазначили у відомстві, молоді рослини сприятимуть відновленню лісових масивів парку, збереженню тутешніх екосистем та забезпеченню стійкого розвитку природних ресурсів.

"На щастя, обʼєкти заповідного фонду, крім тих, що знаходяться на лінії кордону, є відносно цілими, але навіть за таких умов вони все одно потребують відновлення — дерева перетворюються на сухостій, страждають від шкідників та буреломів, тож потрібно весь час підсаджувати нові дерева", — розповіла Віталіна Синіговець, начальниця управління заповідної справи та екологічного моніторингу Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.

Саджанець ялини. Фото: Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА

А це точно працює?

Саджанці, які наприкінці вересня надіслала на Чернігівщину Латвія — це друга частина "Зеленої допомоги". На початку літа цього року в рамках гуманітарної допомоги для зеленого відновлення територій, що постраждали внаслідок військової агресії російської федерації, Акціонерна компанія "Державні ліси Латвії" передала ще майже 24 тисячі саджанців.

Висадка саджанців в Ічнянському НПП, липень 2024. Фото: Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА

Висадка саджанців в в РЛП Ніжинський, липень 2024. Фото: Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА

2-3 річні саджанці сосни та ялини Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА спрямував на озеленення біля 7 га території області.

"Цей посадковий матеріал відповідно до отриманих заявок розподілено між Ічнянським національним природним парком, комунальними закладами «Регіональний ландшафтний парк «Ніжинський» та «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина», також частина саджанців передана до Михайло-Коцюбинської селищної ради. Дерева були посаджені на території парків та зелених зон населених пунктів", — говорить Віталіна Синіговець.

Посадка в Михайло-Коцюбинській ОТГ, липень 2024. Фото: Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА

"Допомога Латвії має 2 вектори: по-перше Чернігівщина відновлює площу зелених насаджень, та компенсує втрати біорізноманіття, що є результатом агресії рф, друге — Чернігівщина відчуває підтримку країн-партнерів не тільки в боротьбі за своє незалежне майбутнє, а й у відновленні здорового екологічного середовища", — зазначила Віталіна Синіговець.

Молоді ялини, які вже ростуть в РЛП Ніжинський, жовтень 2024. Фото: Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА

 

Свіжі дописи

  • Новини

За тиждень до Мюнхенської безпекової конференції: Пісторіус озвучив дату наступного “Рамштайну”

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України (UDCG) 9 січня в Рамштайні домовилися зустрітися наступного… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025
  • Новини

Українка стала фотографом року за версією Los Angeles Photo Curator

Українка Олена Гром зі світлиною під назвою «Олена» стала фотографом року за версією організації Los… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025
  • Новини

Вірменія та США підписали хартію про стратегічне партнерство

Вірменія та Сполучені Штати Америки у вівторок, 14 січня, підписали документ про стратегічне партнерство. Про… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025
  • Новини

Советы гастроэнтеролога для поддержки здоровья ЖКТ

Здоровье желудочно-кишечного тракта играет важнейшую роль в общем самочувствии человека. Правильное питание, здоровые привычки и… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025
  • Новини

Україна отримає від Німеччини 60 ракет для систем ППО IRIS-T, – Умєров

Міністр оборони України Рустем Умєров провів переговори з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом, який прибув… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025
  • Новини

Доручив не зменшувати склад фахівців, які потрібні Повітряним силам для виконання бойових завдань, – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський під час розмови з командувачем Повітряних сил ЗСУ доручив не зменшувати… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.