Про це повідомляє Рубрика з посиланням на пресслужбу Єврокомісії.
"Цей національний закон засновує "Офіс із захисту суверенітету", завданням якого є розслідування діяльності, яка, мовляв, здійснюється в інтересах іншої держави або іноземних установи, організації або фізичної особи, які, як припускається, причетні до порушення суверенітету Угорщини", – йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Як зазначається, обмеження, що передбачені цим національним законодавством Угорщини, стосуються також організацій, які здійснюють діяльність за закордонного фінансування і, як припускається, можуть впливати на результати виборів або на волевиявлення виборців.
У лютому 2024 року комісія надіслала Угорщині лист з офіційним повідомленням про свої занепокоєння.
Визнавши відповідь Угорщини незадовільною, у травні 2024 року комісія надіслала обґрунтований висновок, в якому повторила скарги щодо порушення цим законом законодавства ЄС.
У відповідь на цей аргументований висновок Угорщина заявила, що закон про "захист суверенітету" не порушує права ЄС, і що висловлені занепокоєння є необґрунтованими.
Після ретельної оцінки відповіді угорської влади, комісія вважає, що більшість виявлених скарг залишаються без відповіді.
Зазначається, що ці скарги стосуються кількох фундаментальних прав, закріплених у Хартії основних прав ЄС:
Комісія також вважає, що закон порушує кілька фундаментальних свобод внутрішнього ринку:
Довідка
У листопаді 2023 року керівна партія "Фідес" прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана подала до парламенту законопроєкт про "захист національного суверенітету", спрямований проти неналежного політичного втручання з боку іноземних осіб або груп.
Проєкт передбачає створення окремого органу для вивчення і моніторингу ризиків політичного втручання та рекомендацій щодо змін у законодавстві. Він також передбачає покарання до трьох років позбавлення волі за заборонене іноземне фінансування партій або груп, які беруть участь у виборах.
Нагадаємо, що 30 вересня голова Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга зустрівся у Будапешті з угорським колегою Петером Сійярто. Сторони провели переговори у форматі тет-а-тет.
Під час зустрічі 30 вересня у Будапешті голів Міністерств закордонних справ України та Угорщини, обидві сторони зафіксували "позитивну динаміку" у вирішенні питань, пов'язаних із національними меншинами.
У Харкові через російську атаку на багатоповерхівку 30 жовтня вже троє загиблих. Це чоловік та… Читати більше
8 листопада відбудеться Всеукраїнський Саміт Мерів, який має на меті стати каталізатором для розвитку проєктів… Читати більше
31 жовтня 2024 року в інформаційному агентстві "Укрінформ" представники Кафедри соціальної медицини, економіки та охорони… Читати більше
Норвегія готує для України новий пакет допомоги на 500 млн євро, який включатиме бойові літаки… Читати більше
Верховна Рада схвалила висновки та пропозиції народних депутатів до проєкту закону про держбюджет на наступний… Читати більше
Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький заявив, що Україна має намір припинити підтримку телемарафону… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.