fbpx
Сьогодні
22:45 03 Жов 2024

У британській розвідці припустили, що війська рф могли помилково уразити судно з українським зерном 11 вересня

Фото: Телеграм / Zelenskiy / Official

Як зазначають у британській розвідці, росія могла помилково уразити цивільне торгове судно, яке перевозило українську пшеницю до Єгипту.

Про це у соцмережі Х повідомило Міністерство оборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки, передає Рубрика.

11 вересня росія вразила ракетою торгове судно MV Aya в Чорному морі, яке перевозило 26 550 тонн пшениці з українського порту до Єгипту.

Британська розвідка вважає, що майже напевно судно було уражене протикорабельною ракетою Х-22 (AS-4 Kitchen за класифікацією НАТО), запущеною російським бомбардувальником Ту-22М3, який у цей час працював у цьому районі.

"Існує реальна можливість того, що детонація ракети дозволила уникнути катастрофічних пошкоджень. Малоймовірно, що MV Aya було заданою ціллю для цієї місії і, швидше за все, було уражене через погані процедури наведення російськими пілотами, які використовували застарілі боєприпаси", – йдеться у зведенні.

росія регулярно атакує цілі вздовж чорноморського узбережжя України, в тому числі острів Зміїний, намагаючись перешкоджати експорту та нищити цілі військового характеру в цьому регіоні. Однак після втрати Ту-22М3 у квітні цього року Росія майже напевно стала обережнішою у своїх ударних операціях у Чорному морі.

"Цілком можливо, що цей інцидент стався через помилкову ідентифікацію пілотами MV Aya як цілі, через поспіх, тому що вони хотіли негайно покинути пускову зону, побоюючись потрапити під українські ракети класу "земля-повітря"", – вважають у британській розвідці.

Аналітики зазначили, що ракета Х-22 постійно демонструє низьку ефективність у війні росії проти України.

"Запуск надзвукової крилатої ракети на неправильному курсі проти ймовірно помилкової цілі в міжнародних водах демонструє вкрай погану і безвідповідальну практику застосування авіації", – наголошується у зведенні.

Раніше речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук  в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини"заявив, що протикорабельна ракета Х-22 є застарілим зразком озброєння, який уже навряд чи виробляють.

Також для того, щоб його запускати, використовується стратегічна авіація – зокрема Ту-22, що свідчить про те, що росіяни не наважуються близько підходити до українського узбережжя, використовуючи тактичну авіацію.

Що відомо про морський коридор у Чорному морі

Нагадаємо, у серпні 2023 року Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.

ВМС ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового коридору, яким можуть скористатися всі цивільні судна, зокрема ті, які перебувають у портах Одеси.

Окрім того, український Уряд створив новий механізм страхування суден від воєнних ризиків, який дозволить значно знизити чинні страхові внески для перевізників, які експортують та імпортують з чи до нашої країни морем.

За словами командувач ВМС України Неїжпапи, на сьогодні з урахуванням атак та ударів морських безпілотників російські військові кораблі не заходять до північно-західної частини Чорного моря на площі майже 25 тисяч кв. км.

Він додав, що Україна хотіла б розширити свій судноплавний коридор, який охоплює лише морські перевезення з трьох основних одеських портів, включивши до нього порти Миколаїв і Херсон, проте це неможливо.

Варто додати, що у першому півріччі 2024 року українські експортери досягли значного зростання обсягів продажів своїх товарів, наростивши їх на 35%. Це стало можливим завдяки відкриттю морського коридору в Чорному морі, що суттєво поліпшило умови для українського експорту.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: