Про це повідомляє Рубрика з посиланням на вечірнє звернення президента України Володимира Зеленського.
"Сьогодні в Києві з першим візитом був новий керівник НАТО Марк Рютте, і це знаковий його візит в Україну – одразу після набуття повноважень Генсека Альянсу. І головне тепер реально наповнити такий пріоритет рішеннями. Зрозуміло, як важливо повністю виконувати кожну нашу домовленість із партнерами про оборонну підтримку. Вчасність у підтримці – це стійкість на фронті. Фронт має бути посилений. І далекобійність нарешті має бути забезпечена саме так, як це потрібно для завершення цієї війни. Всі в Альянсі розуміють, які є потреби", – сказав Зеленський.
Глава держави наголосив:
"Не менш важливо перед зимою зараз ППО для України, і також – справжній прогрес для спільного збиття російських ракет і дронів. Ми бачимо, що однією з головних причин дефіциту безпеки в небі України, і зокрема поруч із кордонами НАТО – наших сусідів, – є дефіцит рішень про спільну роботу, про спільний захист."
За його словами, те, що працює в небі Близького Сходу й допомагає обороні Ізраїлю, "може працювати й в небі нашої частини Європи – в Україні, так само допомагаючи рятувати життя".
"Є спеціальні технічні рішення, є цілком дієва тактика. Сьогодні ми говорили зокрема й про це з Марком Рютте (новим генсеком НАТО – ред.). Ми будемо й надалі переконувати всіх партнерів у тому, що треба впровадити – що треба для результативного захисту неба", – наголосив президент.
Президент зазначив, що постійно на столі наших перемовин із партнерами питання запрошення для України в НАТО, тема наближення членства.
"Сьогодні з Марком ми говорили про деталі цього. Всім нам у Європі однаково це потрібно – Україна в Альянсі. І не лише заради більшої спільної сили, не лише тому, що це просто справедливо та заслужено для українців, а ще й тому, що тільки завдяки повній інтеграції України – чіткому нашому положенню у Євроатлантиці – можна надійно прибрати стару й злочинну російську спокусу ламати порядок життя у Європі. Геополітична визначеність для України та для всієї Європи є надзвичайною цінністю. Саме це – надійний фундамент миру, коли немає жодного недостатньо захищеного місця в безпековій архітектурі Європи".
Збиття російських дронів та ракет
Нагадаємо, російські дрони неодноразово порушували повітряний простір Румунії під час ворожих атак на Одеську область.
Також було зафіксовано декілька випадків, коли російські ракети та безпілотники залітали на територію Польщі та Латвії.
Однак всі три країни, які є членами НАТО, не збивали російські повітряні цілі.
Водночас Україна закликає партнерів знищувати повітряні цілі Росії, які залітають у їх повітряний простір. Також точаться дискусії про те, щоб союзники допомагали Україні збивати російські ракети на її території.
Зокрема, президент Володимир Зеленський заявив, що союзники могли б збивати російські ракети над Україною, як над Ізраїлем іранські "Шахеди".
Вірш Тараса Шевченка "Думка" ("Нащо мені чорні брови…"), який він написав у 1838 році, презентували… Читати більше
Країни Північноатлантичного Альянсу повинні готуватися до війни та більше витрачати на оборону, інакше російська федерація… Читати більше
Офіційно зареєструвала торгівельну марку в США українська компанія DroneUA, яка працює у галузях енергетики, сільського… Читати більше
Кабінет міністрів дозволив бронювати 100% медичних працівників державних та комунальних медзакладів та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної… Читати більше
Російські військові заявили про використання дрона для знищення українського морського безпілотника, що може вплинути на… Читати більше
Сайт Агенції Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку, що займається невійськовою допомогою іншим країнам, припинив… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.