Східноукраїнський національний університет проводить екскурсії для популяризації інженерних професій
27 вересня викладачі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля презентували Лабораторію цифрового прототипування та виробництва (FabLab) для 15 студентів Київського фахового коледжу електронних приладів та представників USAID.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук USAID.
Яке рішення?
"Вже кілька років я вивчаю програмну інженерію, зокрема мені цікаве проєктування різних деталей на 3D-принтері, – поділився студент 4 курсу Київського фахового коледжу електронних приладів Богдан Ігнатюк. – Я думаю, у майбутньому, інженерія буде дуже затребуваною, особливо для відбудови України, а такі майстер-класи, як сьогодні, допомагають зрозуміти певні аспекти професії, навіть спробувати виготовити щось практично".
Як це працює?
- показали як працює 3D-принтер, на якому виготовили деталі для двигуна,
- на лазерному різаку з фанери вирізали підставку для телефона.
Також студентам показали макет сільськогосподарського дрона, який також виготовили раніше на цьому обладнанні.
Під час дискусії обговорили можливості використання цієї лабораторії, перспективи інженерних професій на ринку праці та запросили студентів безкоштовно відвідувати науковий гурток, який започатковують в університеті.
Зараз в університеті навчаються понад 5 200 студентів на 8 факультетах.
"Через подібні заходи ми популяризуємо інженерні спеціальності серед абітурієнтів та сприяємо переорієнтації молоді на потрібні для економіки України професії", прокоментував цю подію декан факультету інженерії СНУ імені В. Даля Сергій Кудрявцев.
Нагадаємо, що напередодні нового навчального року в Україні стартує важлива ініціатива для профорієнтації молоді. У рамках кампанії "Поглянь на професії по-новому", яка реалізується за підтримки програми USAID "Мріємо та діємо", в чотирьох великих містах країни будуть встановлені інтерактивні стенди в торгівельних центрах.
Окрім того, випускники закладів професійної або передвищої освіти з-поміж соціально вразливих категорій населення отримують нову можливість для продовження навчання. За допомогою ваучера вони зможуть отримати наступний рівень освіти за однією зі 124 професій або спеціальностей, перелік яких затверджено Міністерством економіки.