Про це він сказав у коментарі Bloomberg, передає Рубрика.
"Якщо ви відкриєте будь-яку з цих ракет або безпілотників, ви самі побачите, що вони повні західних компонентів… Компанії можуть говорити, що вони нічого не продають Росії, що вони просто продають якимось посередникам. Але це не змінює того факту, що ці деталі потрапляють до Росії у величезних обсягах", – підкреслив він.
За словами Буданова, ці ракети не відправляються із заводів на склади, "вони відправляються прямо в підрозділи на передовій, які запускають їх по Україні".
Начальник ГУР зазначив, що єдиний спосіб заблокувати можливості Кремля щодо обстрілу української території – це зупинити потік напівпровідників до росії. Однак, за його словами, цього не відбувається.
"Всі відводять очі від того, що відбувається", – додав він.
Як пише Bloomberg, у 2022 році США та союзники запровадили експортний контроль, який заборонив постачання широкого класу технологій до РФ, щоб підірвати її оборонну промисловість. Обмеження зробили незаконними постачання до росії напівпровідників західної розробки, якщо вони могли бути використані у військових цілях, навіть якщо вони були зроблені в Китаї.
Однак у російських ракетах регулярно виявляють компоненти, виготовлені низкою західних компаній. Йдеться, зокрема, про:
Велика кількість деталей, що виявлялися, були зроблені після лютого 2022 року.
Компоненти не продаються напряму росії, натомість вони надходять переважно через компанії в Китаї та Гонконгу, зазначає видання. Американські компанії з виробництва мікросхем використовують авторизованих дистриб'юторів, які своєю чергою продають постачальникам електроніки по всьому світу.
Нагадаємо, у російських авіаційних ракетах типу "Х-59" було виявлено 42 деталей і компонентів іноземного виробництва. 4 січня російські терористи вдарили цією ракетою по об'єкту енергетики у Кропивницькому, внаслідок атаки загинула 1 людина та ще 8 були поранені.
Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що в одній з ракет, якими Росія вдарила по Кривому Рогу, було близько 50 іноземних комплектуючих.
У червні минулого року також стало відомо, що у російських ракетах "Калібр", якими загарбниками обстрілювали Одесу, було понад 40 іноземних комплектуючих.
США намагалися зупинити потік компонентів для ракет до рф, вживши жорстких заходів проти цих посередників. Наприкінці серпня Міністерство фінансів США оприлюднило санкції проти 400 суб'єктів за підтримку війни росії проти України, включаючи понад дюжину гонконзьких компаній. Але воно не звинуватило Analog чи інших американських виробників у порушенні експортного контролю, пише видання.
Як повідомлялось, від початку повномасштабного військового вторгнення в Україну ЄС застосував проти росії вже 14 пакетів персональних та секторальних економічних санкцій, щоб позбавити її доступу до високих технологій та спроможності фінансувати агресивну війну. При цьому Євросоюз приділяє велику увагу запровадженню "вторинних" санкцій, які мають запобігти спробам оминати санкції ЄС фізичними або юридичними особами, а також окремими країнами.
Окрім того, нещодавно США запровадили посилені санкції проти РФ в IT-сфері.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.