Новий генсек НАТО та глава МЗС Польщі провели першу зустріч та обговорили посилення ППО України
Напередодні глава МЗС Польщі Радослав Сікорський провів першу розмову з новим генеральним секретарем Північноатлантичного Альянсу Марком Рютте: говорили, зокрема, й про Україну.
"Під час бесіди, яка розпочалася з привітань із вступом на посаду, обговорювалася поточна ситуація в Україні, перспективи розширення НАТО та загострення ситуації на Близькому Сході", – зазначили у повідомленні.
Зокрема, новий генеральний секретар НАТО подякував Польщі за її зусилля з підтримки України, а також наголосив на гострій потребі у зміцненні систем протиповітряної оборони України та покращенні логістик ЗСУ.
Обидва політики зійшлися на думці, що російські ракети та безпілотники, які порушують кордони країн НАТО і над якими армія рф втрачає контроль, стають проблемою.
Говорячи про конфлікт на Близькому Сході, Марк Рютте акцентував увагу на численних військових контингентах держав-членів НАТО та країн-кандидатів у НАТО, розміщених у зоні конфлікту, для яких ситуація може становити загрозу.
Також на сайті МЗС Польщі сказано, що від імені прем'єр-міністра Дональда Туска міністр Сікорський запросив нового генерального секретаря НАТО відвідати Варшаву.
Нагадаємо, що 1 жовтня Марк Рютте офіційно розпочав виконання обов'язків генерального секретаря НАТО, змінивши на цій посаді Єнса Столтенберга.
Після церемонії прийняття повноважень у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі Марк Рютте підкреслив, що головним його завданням стане підтримка України в її боротьбі проти російської агресії.
Новий генсек Альянсу заявив, що Україна веде війну самооборони, і згідно з міжнародним правом має право захищати себе, навіть якщо це передбачає дії поза межами її кордонів (мова йде про удари по території рф).
Також очільник Північноатлантичного Альянсу заявив про необхідність продовжувати підтримку України та наближати її до членства в Альянсі.
ППО Patriot для України
Раніше колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомляв, що Україна знайшла 100 вільних Patriot у світі, але спочатку хоче отримати сім для захисту від російських ракет.
Окрім того, зі слів глави українського МЗС, Україна сім батарей системи протиповітряної оборони Patriot навіть готова позичити.
У липні президент Володимир Зеленський повідомив, що протиповітряна оборона України посилилася – з Німеччини прибув зенітно-ракетний комплекс Patriot.
5 вересня Глава держави заявив, що Україна розраховує, що міжнародні партнери реалізують повний пакет рішень щодо постачання систем протиповітряної оборони та іншої військової допомоги. Також він подякував Румунії за подарований ЗРК Patriot.
23 вересня стало відомо, що поки що Нідерланди поставили Україні радарну систему з батареї Patriot, проте найближчим часом поставлять три пускові установки. Пошуки інших елементів в інших країнах продовжуються.