Лубінець заявив, що росія вже викрала з України понад 20 тисяч дітей, та є ризик депортації ще 1,5 мільйона

На сьогодні російська федерація викрала з України понад 20 тисяч дітей. Проте існує високий ризик депортації ще 1,5 мільйона дітей, які лишаються на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, пише Рубрика.

Як зазначив омбудсмен, примусово переміщеним та депортованим дітям змінюють персональні дані. Це потрібно для того, щоб їхні рідні не змогли їх віднайти та повернути.

"Наших дітей навіть відправляють у так звані табори перевиховання, де зомбують російською пропагандою. Тільки уявіть: наших дітей змушують заперечувати своє українське походження", — сказав Лубінець під час вступу на заході Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.

Зокрема, за даними офісу омбудсмена, дітей з Олешківського дитячого будинку-інтернату, комунального закладу Херсонської обласної ради, спочатку перемістили на окуповані території, а потім депортували до росії. А дітей із Херсонського обласного будинку депортували та усиновили без дозволу.

Офіс омбудсмена також повідомив про випадки, коли вивезені до рф українські діти-сироти отримують неналежну медичну допомогу та не мають гідних умов перебування.

Лубінець також заявив, що головною проблема нині є те, що росія свідомо гальмує процес повернення українських дітей.

Зі слів омбудсмена, під час зустрічі підбили підсумки роботи Коаліції за 6 місяців, окреслили плани, а також видали Спільну заяву, в якій визначили основні принципи повернення дітей:

  • прозорість щодо даних про дітей,
  • доступ міжнародних місій до них,
  • підтримка гуманітарних зусиль України,
  • довготривала підтримка реінтеграції,
  • забезпечення доступу дітей до правосуддя та справедливості.

"Україна самостійно займається пошуком і перевіркою місця перебування дітей, розшуком їхніх родичів і залученням до цього процесу сімейних форм виховання. Також наша країна працює над удосконаленням правових механізмів та співпраці між державними органами для захисту прав дітей та їх повернення", підкреслив уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Лубінець наголосив, що для України міжнародна підтримка є життєво необхідною, тож закликав усіх наших партнерів продовжувати працювати спільно і посилювати тиск на росію.

"Її дії мають бути визнані міжнародним злочином, а всі причетні до викрадення українських дітей мають бути притягнуті до відповідальності", резюмував він.

Нагадаємо, що станом на серпень 2024 року ідентифіковано 19 546 депортованих та примусово переміщених дітей. Дослідження "(Не)повернення дітей: Україна перед найбільшим викликом з часів незалежності" — аналіз того, що відбувається з депортованими дітьми в росії, як їх повертають і які алгоритми слід напрацьовувати державі.

Що відомо про Міжнародної коаліції з повернення українських дітей

Нагадаємо, що наприкінці жовтня минулого року представники Канади на зустрічі радників із національної безпеки та зовнішньої політики запропонували створити коаліцію країн, що сприятиме поверненню депортованих країною-агресоркою українських дітей.

До Міжнародної коаліції з повернення українських дітей долучилася Японія.

Також Сполучені Штати Америки офіційно стали державою-членом коаліції, яка виступає за безпечне повернення в Україну дітей, незаконно депортованих і переміщених російською федерацією в умовах війни.

Додамо, що до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей вже входить 37 країн, нещодавно до неї також приєдналася Аргентина. 

Свіжі дописи

  • Новини

Польща передала Україні три гелікоптери для підтримки навчань та поліцейських операцій

Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Віддав життя за Україну: на фронті загинув командир “Вільної Грузії”, доброволець Бадрі Кварацхелія

Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

В Україні презентували онлайн-платформу “Вільний степ” для підтримки постраждалих від війни

В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Уряд включив магнітно-резонансні томографи до переліку медобладнання, що закуповується за бюджетні кошти

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Бондар заявив, що українські жертви Волинської трагедії теж будуть вшановані поляками

Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Кабмін схвалив законопроєкт про єдиний державний реєстр ветеранів війни

Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.