Новий генсек Альянсу назвав шлях України до НАТО незворотнім
Новий генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Марк Рютте заявив про необхідність продовжувати підтримку України та наближати її до членства в Альянсі.
Про це пише Рубрика з посиланням на трансляцію церемонії.
Як зазначив новий генсек НАТО, без сильної та незалежної України не можна забезпечити надійну безпеку в Європі.
"Ми маємо працювати, щоб наше населення жило в безпеці. Ми будемо далі підтримувати Україну, наближати її до НАТО. Тому що в Європі не буде надійної безпеки без потужної незалежної України.
Я знаю це з власного досвіду. У 2014 році був збитий літак MH-17 недалеко від лінії фронту. Ми маємо працювати, щоб таке не повторилося", – зазначив Рютте.
Новий очільник Альянсу також наголосив на важливості виконання завдань, поставлених на Вашингтонському саміті, для підтримки України на її незворотному шляху до НАТО.
"Ми маємо виконувати завдання, поставлені на Вашингтонському саміті допомагати Україні на незворотному шляху до НАТО. Тому що Україна має зайняти належне місце", – підкреслив він.
Нагадаємо, що 1 жовтня Марк Рютте офіційно розпочав виконання обов'язків генерального секретаря НАТО, змінивши на цій посаді Єнса Столтенберга.
Після церемонії прийняття повноважень у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі Марк Рютте підкреслив, що головним його завданням стане підтримка України в її боротьбі проти російської агресії.
Що відомо про саміт НАТО, що відбувся у Вашингтоні
Нагадаємо, що цьогорічний саміт НАТО відбувся з 9 по 11 липня у Вашингтоні у Сполучених Штатах.
Повідомляли, що під час засідання Північноатлантичного Альянсу зміцнення підтримки України було одним з питань, яке обговорювали лідери країн-членів НАТО.
Під час саміту НАТО лідери країн-союзників за підсумками зустрічі підписали Ukraine Compact (Український компакт) — документ, що містить зобов'язання щодо підтримки України. Він об'єднує країни, які підписали двосторонні угоди щодо безпеки з Україною.
Президент Володимир Зеленський зазначив, що угоди про співробітництво у сфері безпеки між країнами посилюють Україну, але не є підміною мети країни стати членом НАТО у майбутньому.