Про це пише Рубрика, посилаючись на розповідь у Фейсбуці Національного антарктичного наукового центру.
Малюка назвали SeaBaby Світозарович, на честь українського морського дрона. Ім'я було запропоноване в межах конкурсу, який організували українські дослідники.
SeaBaby у перекладі означає "морський малюк", а по батькові Світозарович тюленя отримало від біолога Світозара Давиденка, який першим його виявив.
Загалом полярники отримали близько 400 варіантів імен для цуценяти тюленя. Серед популярних ідей були:
Переможницею конкурсу стала користувачка Ольга Сабанська, яка запропонувала ім'я SeaBaby. Як приз вона отримає шеврон 29-ї експедиції.
На момент оголошення імені тюленя, малюкові вже виповнилося 10 днів. Він швидко росте і незабаром почне освоювати навколишнє середовище та океан. Однак самостійне життя й харчування у воді почнеться приблизно через сім тижнів після закінчення періоду вигодовування.
"Тож незабаром "морські малюки" будуть не тільки в Чорному морі, а й у Південному океані", – додали полярники.
Полярники також повідомили, що неподалік станції "Академік Вернадський" вже народилося ще одне тюленя, і на острівній території перебувають чотири вагітні самиці. У найближчі тижні очікують поповнення.
У НАНЦ також поділилися відео, як SeaBaby починає знайомитися зі світом і навколишнім середовищем поруч із мамою. Одним із перших його "знайомих" стала сивка біла — маленький птах, що постійно тримається поруч із тюленями та пінгвінами.
Також полярники поділилися новиною про поповнення на двох навколишніх островах.
"До речі, ви знали, що дитинчат тюленів називають цуценятами? Тож зараз серед сусідів українських полярників – четверо цуценят: SeaBaby, дівчинка та хлопчик, які також народилися на острові Вінтер, та маля, що побачило світ на островах Троє Поросят, але його стать поки невідома, адже полярники не можуть туди дістатися через льодову ситуацію", – розповіли у НАНЦ.
Нагадаємо, що у ніч на 22 вересня біля станції "Академік Вернадський" вітер "встановив" новий рекорд – його швидкість сягала 42,5 метри за секунду або 153 кілометри за годину. Це найвищий показник від початку спостережень у 1947 році.
21 листопада внаслідок ворожої ракетної атаки по Кривому Рогу кількість постраждалих зросла до 31. Також… Читати більше
21 листопада Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством охорони здоров’я України та Національною… Читати більше
Містянам розповідали поради та показували схеми для чистки взуття. Щоб забронювати собі місце на майстер-клас,… Читати більше
Міністр енергетики України Герман Галущенко закликав до радикальних дій щодо російської федерації через її спроби… Читати більше
В Україні 21 листопада відзначається День Десантно-штурмових військ ЗСУ. З нагоди професійного свята впровадили нову… Читати більше
Україна активно працює над інтеграцією екологічних стандартів Європейського Союзу в усі аспекти відновлення та економічної… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.