Видання Bloomberg проаналізувало наслідки перемир’я для України: більше шкоди, ніж користі

За нинішніх умов перемир'я з російською федерацією не тільки послабить Україну, але й додасть сміливості путіну, що може призвести до подальших військових дій. Тому Заходу потрібен найкращий план.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Питання щодо перспектив перемоги України залишається відкритим. Президент України Володимир Зеленський подробиці Плану Перемоги не озвучив, проте висловився чітко: лише сильна Україна зможе змусити путіна сісти за стіл переговорів.

Водночас путін продовжує вірити, що його стратегія виснаження може перевершити західну підтримку України, і це підживлює тривалість війни.

"Він має рацію певною мірою. Поки Путін вірить, що він може пережити західну підтримку України, його війна на виснаження триватиме. Питання в тому, як змінити його розрахунки", – наголошують у статті.

Автори матеріалу підкреслюють, що будь-яка розсудлива людина хоче покласти край бойовим діям. Близько мільйона людей уже вбито чи поранено. Війна призвела до масового переміщення та повсюдного руйнування майна та інфраструктури. Вона створила нову геополітичну нестабільність і зруйнувала економіку, яка є світовим постачальником товарів першої необхідності.

"Імпульс здатися – прийняти умови Путіна, зупинити бійню і запобігти подальшій ескалації – зрозумілий. Але чи можлива взагалі така угода?" – запитують редактори агентства.

Bloomberg пише, що путін час від часу вдавав, що зацікавлений у переговорах, але його ціна визнання – відмова України від своїх претензій на чотири незаконно анексовані ним регіони, а також Крим та відмова від надій на членство в НАТО – видає його нещирість.

Навпаки, вся економіка росії була переорієнтована на підтримку війни, вона, як і раніше, купує зброю та технології у країн-ізгоїв, а заявлена мета путіна залишається незмінною: Україна має бути зведена до рівня васала росії.

Чому перемир'я небезпечне для України

Припинення вогню несе серйозні ризики для України, адже дасть росії час на відновлення сил та поповнення військових ресурсів. Пауза дасть російським військовим час:

  • набрати поповнення для 30 тисяч солдатів, яких вони втрачають щомісяця,
  • спланувати нові мобілізаційні зусилля,
  • усунути оперативні вади,
  • поповнити запаси зброї.

Автори матеріалу нагадують, що путін неодноразово використовував такі паузи, як після анексії Криму у 2014 році, для підготовки нових нападів. Будь-яка спроба досягти перемир'я без повного захисту України стане лише тактичним відступом для росії, який дозволить їй зміцнити свої позиції та розпочати нові атаки.

Ще одним ризиком є можливість зменшення підтримки України з боку західних союзників, які вже шукають можливості перенаправити фінансові ресурси на внутрішні потреби. На кшталт, Німеччина планує значне скорочення фінансової допомоги Україні у своєму бюджеті на наступний рік. Припинення бойових дій може стати для таких країн приводом для зменшення підтримки.

Путін давно робить ставку на те, що Захід втомиться підтримувати Україну, що російське суспільство залишиться пасивним, а його армія досить добре фінансується, щоби продовжувати боротьбу. Помилкове припинення вогню може зробити всі ці ставки вірогіднішими і залишити і Україну, і Захід у гіршому становищі, коли воєнні дії відновляться, йдеться у матері але.

Як Захід може вплинути на перебіг війни

"Таким чином, мета США та їхніх союзників має полягати в тому, щоб забезпечити Україні максимальні переговорні важелі, перш ніж розпочинати переговори", – вважають автори статті.

Для цього необхідно продовжувати постачання зброї, зокрема засобів ППО та ракет великої дальності, а також зняти обмеження на їх використання. Тільки такими діями можна змінити розрахунки путіна та вплинути на його стратегію.

Для початку Захід має визнати, що будь-яке суттєве скорочення фінансування зараз не покладе край війні – воно додасть сміливості путіну, йде мова у матеріалі.

Далі союзникам необхідно домовитись про надійну гарантію безпеки для України. Це непросте завдання, і НАТО зі зрозумілих причин не бажає поширювати свій відкритий захист на державу, яка не є членом. Можуть знадобитися нюанси та двозначність.

Але колективне зобов'язання – явне чи інше – захищати території, які нині перебувають під контролем України, має бути на столі, щоб стримати подальшу агресію, зазначають у Bloomberg.

"Протягом всього свого кривавого правління Путін завжди був готовий порушувати перемир'я, порушувати угоди і відступати від своїх слів, коли він бачив у цьому стратегічну вигоду. Є всі підстави вважати, що і цього разу він зробить те саме.

Без належних запобіжних заходів". припинення вогню не покладе край війні, не врятує життя і не принесе користі простим українцям. Воно вчинить навпаки", – резюмують автори сатті.

Нагадаємо, що Україна добивається сталого миру не через тимчасове фіктивне перемир'я, а через поразку російської федерації: така позиція пояснюється п'ятьма факторами.

Своєюб чергою 14 червня цього року путін заявив, що має нові пропозиції щодо "мирного врегулювання" війни проти України:

  • українські війська мають вийти з усієї території чотирьох українських областей,
  • визнання на міжнародному рівні Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей і Криму російськими територіями.
  • Київ має заявити про відсутність планів вступити до НАТО.

Зеленський у відповідь на пропозицію нібито мирного врегулювання війни з боку лідера рф володимира путіна заявив, що подібні умови є ультиматумом, якому не можна довіряти. Також глава держави порівняв дії путіна з очільником нацистської Німеччини Гітлером.

Свіжі дописи

  • Новини

У Близнюківській громаді зводять сучасне укриття для центральної лікарні: навіщо це рішення

У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Міноборони допустило до використання у ЗСУ ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3

Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

В Україні запустили збір речей для стареньких з притулків: для чого це рішення

Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Україна має право на самооборону: в МЗС відреагували на заяву путіна про удар ракетою “Орєшнік” по Україні

Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

2000 подарунків для маленьких сердець: в Україні запустили акцію до Нового року для здійснення дитячих мрій

Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Був проти допомоги Україні: кандидат Трампа у генпрокурори США відмовився від посади

Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.