fbpx
Сьогодні
Відео 22:55 30 Вер 2024

У Курській області українські спецпризначенці застосовують нанодрон Black Hornet

English version here

Фото: Торбйорн Кьосвольд, Форсварет

Підрозділ Сил спеціальних операцій України UA REG TEAM застосовує сучасні нанодрони Black Hornet у бойових умовах на території Курської області.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм бійців. Спецпризначенці показали, як працює такий дрон у бойових умовах.

Цей високотехнологічний безпілотник допомагає спецпризначенцям виконувати розвідку, мінімізуючи ризики для особового складу та ефективно економлячи ресурси. Black Hornet допомагає з дорозвідкою кожної щілини ворожих обʼєктів.

Безпілотник Black Hornet

Мікродрон Black Hornet.

Black Hornet є інноваційною розробкою норвезької компанії Prox Dynamics. Важить лише 18 грамів, він здатен працювати до 25 хвилин без підзарядки, а його дальність польоту становить близько 2 км.

Безпілотник Black Hornet

Нано-дрон Black Hornet українських ССО на Курщині. Вересень 2024. Фото: Кадр з відео підрозділу UA REG TEAM

Дрон оснащений основним гвинтом діаметром 120 мм і може розвивати швидкість понад 20 км/год.

Бійці відзначають, що дрон надзвичайно тихий і майже непомітний під час виконання завдань. На фоні неба його можна побачити лише з відстані 50 метрів, а на фоні стін чи дерев – не більше ніж з 20 метрів, що робить його ідеальним інструментом для розвідки в міських умовах.

Для компактності й легкості транспортування дрони, планшет і пульт мають свої підсумки з системою кріплення. Усе – для комфорту військового та якісної роботи.

Безпілотник Black Hornet

Безпілотник Black Hornet в українських військових. 2022 рік. Фото: "Крук"

Хоча вартість цього дрону значна – комплект може коштувати кілька десятків тисяч доларів, його ефективність виправдовує такі витрати. Black Hornet дозволяє військовим детально досліджувати приміщення, посадки та інші важкодоступні об'єкти, забезпечуючи безпеку підрозділу під час виконання бойових завдань.

Нагадаємо, що у серпні 2022 року Норвегія та Велика Британія об'єднали зусилля для закупівлі мікродронів Black Hornet норвезького виробництва, щоб передати Україні.

У пакет входили системи Black Hornet із запасними частинами, транспорт і навчання. Фінансування відбувалося через фонд під керівництвом Британії, до якого Норвегія внесла 400 мільйонів крон.

Розроблений у Норвегії дрон використовується в низці країн-союзників НАТО, включаючи США і Британію. Безпілотник використовується для розвідки та визначення цілей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: