Про це розповів очільник українського зовнішньополітичного відомства Андрій Сибіга, пише "ЄП".
Як зазначають у виданні, міністр привітав відкриття в Угорщині першої двомовної українсько-угорської школи для українських дітей.
"Саме в цій школі я побував зранку сьогодні. Я залишився з надзвичайно позитивними враженнями. Впевнений, що цей освітній заклад сприятиме збереженню української ідентичності, допоможе дітям адаптуватися в середовищі, не втрачаючи свого культурного коріння, а також буде черговим кроком до порозуміння між Україною та Угорщиною", наголосив Сибіга.
Очільник МЗС наголосив, що Україна підтверджує взяті на себе як двосторонні, так і міжнародні зобов'язання щодо забезпечення прав осіб, які належать до угорської національної спільноти.
"Ми з паном міністром констатували позитивну динаміку у вирішенні цього питання, а також домовилися про подальшу взаємодію з метою досягнення порозуміння з усіх чутливих питань", – підкреслив Сибіга.
Угорці України, додав він, є невіддільною і рівноправною частиною української політичної нації та ключовим мостом порозуміння між двома державами.
Нагадаємо, що 30 вересня голова Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга зустрівся у Будапешті з угорським колегою Петером Сійярто. Сторони провели переговори у форматі тет-а-тет.
Що відомо про регулювання питання нацменшин в Україні
Як повідомляла Рубрика, Верховна Рада 8 грудня 2023 року розширила права національних меншин в Україні, передусім у сфері освіти, ухваливши зміни до законів і узгодивши їх з рекомендаціями Єврокомісії, щоб не заблокувати старт переговорів про вступ України до ЄС.
А вже у січні 2024 року було створено спеціальну комісію під егідою Міністерств закордонних справ України та Угорщини, яка протягом десяти днів мала представити на розгляд урядів обох країн конкретне розуміння остаточного вирішення спірних питань щодо прав нацменшин.
У травні Угорщина заявила, що стали помітні "позитивні ознаки" щодо виконання Україною угорських вимог про права національних меншин.
Варто зазначити, що прем'єр Угорщини Віктор Орбан займає відверто антиукраїнську позицію. Він часто робить заяви для дискредитації України.
Угорщина від початку повномасштабної війни не надала Україні військову допомогу, а також блокує санкції Європейського союзу проти росії. Крім того, Будапешт продовжує вести торгівлю з рф, а представники угорської влади відвідують Москву.
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.