У Нідерландах проводять реабілітацію українських військових через скелелазіння: як працює це рішення
Для українських військових через скелелазіння у спортивному центрі в Амстердамі проходять заняття з реабілітації, де герої долають на протезах пʼятнадцятиметрову стіну.
Про це пише Укрінформ, передає Рубрика.
У чому проблема?
Фахівці зазначають, що скелелазіння – це можливість подолати не тільки скелю, але й власні страхи, здобуваючи впевненість і радість від кожного досягнення.
Яке рішення?
У спортивному центрі в Амстердамі проходять заняття з реабілітації для українських військових через скелелазіння, під час яких українські захисники долають на протезах пʼятнадцятиметрову стіну.
"Багато хлопців кажуть, що ми повертаємо їх до життя": як працює реабілітація військових, які втратили зір через війну
Як це працює?
Організаторка занять з реабілітації харківʼянка Марія Шолкіна, розповідає, що на ідею реабілітації через скелелазіння її надихнув подкаст одного з українських фондів допомоги українським військовим.
"З початку повномасштабного вторгнення ми почали організовувати різні активності, допомагати Україні. Ми купуємо автівки, надсилаємо медичну допомогу, все що можемо все робимо… Ідея народилася після подкасту. Вони саме розповідали про активності, які організовують для поранених в Україні і я подумала, що також можу щось зробити тут у Нідерландах для українських захисників. І ми це зробили. Мені допомагають друзі – волонтери. В нас зараз два тренування на місяць. Проєкт росте", – каже вона.
Марія Шолкіна займається скелелазінням з 1998 року. Вона приїхала до Нідерландів у 2003 році, де зараз разом із нідерландськими тренерами працює над програмою реабілітації для українських військових.
"Ми почали цей проєкт з Марією, щоб допомогти українським ветеранам отримати знання про свої нові тіла після змін, що сталися. Коли ми ростимо, то ми вивчаємо наше тіло, як воно змінюється з роками, вивчаємо можливості свого тіла і зараз через травми, отримавши нове тіло українські захисники мають знову вивчити свої нові тіла, їхні можливості, мають навчитися заново відчувати своє тіло. І скелелазіння найкраще у цьому допомагає", – каже нідерландський тренер Сандер тер Стейх.
Організатори зазначають, що скелелазіння – один із найефективніших способів відчути баланс у тілі після поранень та дуже пишаються досягненнями українських захисників.
Організатори програми домовилися з двома центрами в Амстердамі та Делфті, щоб українські захисники мали змогу безплатно займатися скелелазінням в рамках програми реабілітації.
Нагадаємо, у Києві 29 вересня відбулися велозмагання для всіх охочих та неспішна велопрогулянка Трухановим островом. Ця благодійна подія, була присвячена збору коштів на підтримку ППО Київської області.
Також нещодавно у Києві відбувся благодійний забіг з американським істориком Тімоті Снайдером на підтримку українських військовополонених.
Окрім того, у столиці відбувся благодійний забіг "Кубок Міністерства внутрішніх справ України". На заході збирали кошти на інклюзивне спорядження для ветеранів війни.