Про це розповіла заступниця міністра Євгенія Смірнова в інтерв'ю для ZN.UA, передає Рубрика.
У чому проблема?
Якісна дошкільна освіта – один з пріоритетів МОН на 2024/2025 навчальний рік.
Дошкілля — один із євроінтеграційних індикаторів для України. Відповідно до рекомендацій Ради Європи, всі країни ЄС мають досягти 96% охоплення дошкільною освітою дітей віком від трьох до шести років. Адже це та ланка освіти, що може мати майже миттєвий вплив на економіку країни. Створення безпечних умов для дітей у садочках дає змогу батькам упевнено залишати в них малечу й повертатися до роботи, що стимулює продуктивність і зростання економіки.
Щоб досягти цього високого показника, Україна має здійснити низку трансформацій, і новий закон про дошкільну освіту є їх складником. Адже попередній закон, ухвалений іще 2001 року, потребував оновлення.
Нагадаємо, 6 червня Верховна Рада ухвалила новий Закон України "Про дошкільну освіту", а 5 липня цього року його підписав президент. Однак закон набере чинності 7 липня 2025 року. Тому в нас є рік на підготовку його імплементації.
Яке рішення?
Наприкінці жовтня при Міністерстві освіти і науки України відкриється дитячий садок для дітей співробітників. Вони зможуть перебувати під наглядом вихователів, поки їхні батьки працюють.
Це стане першим кроком у випробуванні нової моделі дошкільної освіти.
Як це працює?
За її словами, основна ідея проєкту полягає в створенні так званих дошкільних осередків, які можуть працювати при різних установах – при міністерствах, бібліотеках та бізнес-центрах.
"Перевага осередків у тому, що для них не потрібна окрема велика будівля, якщо в громаді мало дітей. А роботодавці можуть відкривати дошкільні осередки, аби залучити на роботу мам і тат малечі", – підкреслила Смірнова.
Вона зазначила, що уже визначено кілька громад, де в рамках цього проєкту з'являться перші пілотні заклади.
Як повідомлялось, Міністерство освіти і науки України розробили рекомендації щодо організації освітнього процесу в садочках на 2024-2025 навчальний рік.
Повідомляється, що основний формат роботи дитячих садків залишається очним (денним). Однак, у залежності від безпекової ситуації, керівники військових адміністрацій та засновники закладів можуть ухвалювати рішення щодо дистанційного або змішаного навчання.
Також повідомлялось, що в Україні зараз діє понад 7 тисяч інклюзивних груп у дитячих садках, де навчаються понад 14 тисяч дітей з особливими освітніми потребами.
Нагадаємо, нові навчальні осередки держустанови "Школа супергероїв" запрацювали в обласних та міських лікарнях у Кривому Розі, Львові, Вінниці та Рівному. Уже вдалося охопити навчанням майже 200 маленьких пацієнтів цих лікарень.
Уряд ухвалив зміни до постанови № 1340 — це допоможе розгорнути пілотний проєкт із впровадження… Читати більше
Термін «антиоксидант» є частовживаним, проте його суть зрозуміла небагатьом. У цьому матеріалі розповімо, що це… Читати більше
Війська рф атакували Харків балістичною ракетою. Зафіксовано приліт у житловий приватний будинок, пошкоджені багатоповерхівки. Про… Читати більше
Уряд ухвалив постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо посилення безпеки освітнього середовища в закладах загальної… Читати більше
ІР офіс України запустив інформаційну кампанію ANTI-PIRACY: BOOKS. Проєкт покликаний підвищити рівень культури інтелектуальної власності… Читати більше
Російські окупанти зменшили кількість штурмів на сході України, проте вони активно накопичують нові сили, техніку та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.