Гельсінська комісія закликає визнати росію постійною загрозою глобальній безпеці
У доповіді Гельсінської комісії стверджується, що Вашингтон повинен переглянути своє ставлення до російської федерації та відмовитися від статусу-кво часів холодної війни у відносинах з росією. А також назвати москву "постійною" загрозою глобальній безпеці.
Про це пише Рубрика з посиланням на доповідь Гельсінської комісії, яку видання The Hill отримало напередодні публікації.
Стверджується, що Вашингтон повинен переглянути своє ставлення до росії, як він робив це у відносинах з Китаєм протягом останніх кількох років, і відповідно розподілити ресурси.
Пріоритетним напрямком стратегії доповіді є:
- забезпечення перемоги України в її оборонній війні проти росії,
- заклик до "масованої" військової та гуманітарної допомоги Києву,
- надання українським збройним силам можливості завдати удару вглиб росії за допомогою зброї, наданої США.
Політичні пропозиції доповіді виходять за рамки зобов'язань адміністрації Байдена щодо України і йдуть врозріз із позицією колишнього президента, кандидата в президенти від Республіканської партії Дональда Трампа, та його союзників у Конгресі.
Трамп давно стверджує, що США витрачають занадто багато на європейську безпеку. І він агітує за укладення угоди між Україною та росією шляхом прямих переговорів з їхніми лідерами, включаючи російського президента володимира путіна.
Однак голова Гельсінського комітету, республіканець Джо Вілсон (Південна Кароліна) відкинув можливість того, що Трамп укладе угоду з Путіним.
"Для мене немає сумнівів, що Дональд Трамп побачить нещирість військового злочинця Путіна", – сказав Вілсон в інтерв'ю The Hill в короткій розмові про звіт.
"Путін – не та людина, з якою можна досягти домовленості, яка була б суттєвою і тривалою".
The Hill пише, що незважаючи на те, що в Республіканській партії зростає опозиція до надання військової та економічної підтримки Україні, лідери Республіканської партії, зосереджені на зовнішній політиці, здебільшого налаштовані на підтримку України, забезпечення зобов'язань перед НАТО та зміцнення демократії в пострадянських державах.
Що відомо про останні погрози путіна застосувати ядерну зброю
Нагадаємо, 25 вересня, лідер росії володимир путін заявив, що у рф запропонували внести низку уточнень щодо визначення умов застосування ядерної зброї.
За його словами, в оновленій версії доктрини запропоновано "внести низку уточнень" у частині, де описано умови застосування ядерної зброї.
Зокрема, як розповів путін, було розширено категорію держав та військових союзів, проти яких проводиться ядерне стримування. А також доповнено перелік "військових загроз, для нейтралізації яких виконуються заходи ядерного стримування".
Своєю чергою в Європейському Союзі відреагували на нові погрози російського диктатора володимира путіна щодо можливого застосування ядерної зброї проти неядерних держав: ще одне свідчення його безвідповідальної поведінки.
Також у Центрі протидії дезінформації пояснили, що такі оновлення у росії — це "страх перед українською зброєю, яка позбавляє рф стратегічних складів озброєнь, завдає шкоди можливостям путіна продовжувати терор".
Державний секретар США Ентоні Блінкен назвав дії путіна абсолютно безвідповідальними. Зокрема, він нагадав, що у світі багато хто "брязкав ядерною шаблею".
Також президент України Володимир Зеленський відреагував на чергові ядерні погрози диктатора рф та заявив, що правитель російської федерації володимир путін вже не вперше лякає світ можливим застосуванням ядерної зброї, проте "ніхто не знає, що у нього в голові". Напередодні Володимир Зеленський заявив, що Україна має докази про наміри росії вдарити по трьох АЕС напередодні зими.