fbpx
Сьогодні
21:39 30 Вер 2024

Члени НАТО мають підтримати мирний план України, а не Китаю, - Столтенберг

Фото: Europa Press

Країни Північноатлантичного Альянсу повинні повністю підтримати український мирний план, а не китайсько-бразильську ініціативу.

Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив в інтервʼю Politico за день до того, як покинути свою посаду.

На запитання про участь Туреччини в ініціативі "Друзі за мир" очільник Альянсу наголосив, що НАТО має підтримати саме українську пропозицію.

"Українська мирна ініціатива — це ініціатива, яка гарантує, що ми маємо процес, який може привести до міцного миру. І, звісно, ​​українці, зрештою, мають вирішити, які умови є прийнятними. Вони є жертвою повномасштабного вторгнення", —  наголосив Столтенберг.

Що відомо про ініціативу "Друзі миру"?

27 вересня Китай оголосив про намір створити платформу "Друзі миру", в межах якої країни сприятимуть "політичному врегулюванню" війни в Україні. 

За словами китайського міністра закордонних справ Вана Ї, до ініціативи доєднаються Пакистан та інші "країни-однодумці" з Глобального Півдня.

«"Друзі миру" — це не закрита група, а відкрита платформа, вона не прагне конкуренції та конфронтації, а веде інклюзивний діалог. "Друзі миру" були створені заради миру і повинні вітатися міжнародною спільнотою», — заявив Ван Ї.

У китайському відомстві також стверджують, що ініціатива має на меті "об'єктивний раціональний голос і відіграватиме конструктивну роль у політичному врегулюванні українського питання".

Глава МЗС Угорщини стверджував, що до платформи вже доєдналися 17 країн. Серед них — Саудівська Аравія, Туреччина та Мексика.

До того ж прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан планує організувати "мирний саміт" між Україною та російською федерацією на основі так званої "мирної ініціативи" Китаю та Бразилії. Організація саміту відбуватиметься в межах об'єднання "Друзі миру".

Також 28 вересня стало відомо, що Швейцарія підтримує "мирну ініціативу" Китаю та Бразилії щодо завершення війни, попри те, що в ній відсутнє посилання на Статут ООН та немає прямої згадки про територіальну цілісність України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: