Яскрава перемога над Венесуелою: Футзальна збірна України вийшла в півфінал ЧС-2024
Національна команда України з футзалу в чвертьфіналі Мундіалю переграла збірну Венесуели.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на результат поєдинку.
Чемпіонат світу-2024, 1/4 фіналу
Україна – Венесуела – 9:4
Голи: Абакшин, 04:13, 15:06, 17:14, Шотурма, 13:56, Швед, 19:37, Семенченко, 20:24, Сухов, 26:09, Чернявський, 31:34, Микитюк, 37:51 – М. Франсія, 05:12, Віамонте, 15:41, Відаль, 16:02, Мурільйо, 29:38
Довго команди не запрягали. Після короткої розвідки "синьо-жовті" вийшли вперед на 5-й хвилині – Абакшин перед воротами замкнув простріл Корсуна від лінії майданчика. Латиноамериканці відповіли в наступній же атаці голом Мілтона Франсії, який проштовхнув м'яч у сітку в боротьбі.
Збірна України розпочала заново. Ось Семенченко після стінки з Корсуном не переграв голкіпера. М. Франсія натомість пробив поруч зі стійкою. А на 14-й хвилині вперед українців точним ударом у напівпорожні ворота вивів Шотурма. Фактично тут же Абакшин на добиванні закріпив перевагу команди Олександра Косенка.
Венесуела, однак, і не думала здаватися. За якісь півхвилини ігрового часу підопічні Робінсона Ромеро відзначилися двічі. Спершу Віамонте реалізував вихід віч-на-віч зі Суховим після перехоплення. А потім Відаль переправив м'яч у ворота після введення сфери з аута.
Щоправда, такий подвійний удар "синьо-жовті" витримали. Ще до перерви Україна відновила перевагу на два м'ячі. Абакшин із другої спроби пробив Вільялобоса, а потім Швед завдав удару під поперечину після кутового – 5:3.
Аби збірна Венесуели й не думала "рипатися", хлопці Косенка потужно розпочали другий тайм. Стартовий натиск українських футзалістів обернувся шостим голом. Це Абакшин стягнув на себе суперників і відкинув ліворуч на Семенченка, а той влучно пробив у ближній кут.
Такий розвиток подій змусив латиноамериканців іти вперед великими силами. Пішла ще веселіша гра на зустрічних курсах. До неї швидше призвичаїлася Україна. Інакше складно пояснити гол Сухова. Воротар "синьо-жовтих" підключився до атаки правим флангом, змістився в центр, не зустрів опору оборони та майстерно пробив повз колегу.
Збірна Венесуели змушена була випустити п'ятого польового. Тепер латиноамериканці отримали територіальний контроль і доволі швидко ним скористалися. На 30-й хвилині Мурільйо підключився до атаки та підйомом пробив Сухова. Однак, Чернявський доволі швидко скористався закиданням голкіпера з власної половини – 8:4.
Останній цвях у домовину венесуельців забив Микитюк, який відправив м'яч у порожні ворота після передачі Абакшина. На останній хвилині "синьо-жовті" ледь не забили вдесяте, але цифри на табло більше не змінилися.
Збірна України вдруге в історії пробилася в півфінал чемпіонату світу, де суперником команди Косенка 2 жовтня буде Бразилія.
Довідка
Футзал (від порт. futebol de salão та ісп. fútbol sala — "зальний футбол") — командна спортивна гра з м'ячем у залі за участю двох команд: 5 гравців у кожній, один з них воротар. На відміну від інших видів футболу (футбол на траві або шоубол, як його називають в Латинській Америці), гра відбувається на майданчику з твердим покриттям, позначеній лініями; не використовуються щитки чи бортики. У футзалі користуються меншим за розміром м'ячем із меншим відскоком, ніж звичайний футбольний м'яч, який використовують у футболі та міні-футболі. У грі наголошуються імпровізація, креативність та техніка, контроль м'яча та передачі в обмеженому просторі. За правилами футзал нагадує футбол та міні-футбол.
Футзал започаткувався в Монтевідео, Уругвай, 1930 року, коли Хуан Карлос Серіані створив нову версію футболу для змагань в YMCA.
Як повідомлялось раніше, український форвард Артем Довбик вперше після Шевченка потрапив до списку претендентів на "Золотий м'яч-2024", а український воротар "Реала" Андрій Лунін отримав номінацію на звання найкращого голкіпера 2024 року.
Нагадаємо, збірна України завершила виступ на XVIІ літніх Паралімпійських іграх у Парижі (Франція). За числом виграних медалей це четвертий результат в історії виступів України на Паралімпіадах.
Україну на Паралімпіаді в Парижі представляли 140 атлетів, які змагалися у 17 видах спорту. Це рекордна кількість видів спорту в паралімпійській історії України.