Про це заявила міністр юстиції Норвегії Емілі Енгер Мель, передає Рубрика з посиланням на Yle.
Повідомляється, що міністр надихнулася з прикладу Фінляндії, яка продовжує будувати загородження на східному кордоні.
В інтерв'ю NRK (на яке посилається Yle) вона заявила, що будівництво огорож може бути одним із способів покращити ситуацію з безпекою.
Проте поки що неясно, чи буде паркан збудований уздовж усього кордону або лише на окремій його ділянці. Як пише ЗМІ, протяжність сухопутного кордону між Норвегією та росією становить 200 кілометрів.
Міністр юстиції Норвегії Емілі Енгер Мель зазначила, що будівництво загороджень є дорогим процесом, тому необхідно оцінити розумність таких вкладень.
На її думку, інвестувати також можна у:
Водночас міністр підкреслила, що Фінляндія вважає будівництво паркану розумним заходом, але за її словами, варто пам'ятати, що прикордонні території Фінляндії та Норвегії відрізняються за ландшафтом і кордон між Фінляндією та росією набагато довший.
Видання нагадує, що паркан має допомогти у разі потоку біженців. Так відбувалося у 2015 році, коли через Стурскуг, єдиний прикордонний пункт між Норвегією та росії, пішки та на велосипедах прибули 5000 людей із росії, які просили притулок.
Також NRK повідомляє про мігрантів із третіх країн, які минулого року потрапили до Фінляндії. Як результат, фінська влада вважала це інструменталізованою міграцією і в результаті на кордоні було побудовано паркан завдовжки 200 км.
Зазначимо, що Європа захищається не тільки від росії. Так, у травні 2024 року стало відомо, що Польща побудувала на кордоні з Білоруссю паркан і заявила про будівництво сучасних фортифікацій.
А 28 вересня в Даугавпілсі зустрілися міністри оборони Естонії, Латвії та Польщі, обговоривши можливе фінансування Балтійської лінії оборони з бюджету Європейського союзу.
На сайті відомства сказано, що раніше цього року міністри оборони підписали угоду, згідно з якою Естонія, Латвія та Литва найближчими роками створять лінію оборони вздовж своїх кордонів із Росією та Білоруссю. Лінія складатиметься з різних оборонних споруд з метою стримування та, за необхідності, захисту від військових загроз.
18 травня Польща оголосила про схожий проект під назвою "Східний щит". Паралельно ЄС розглядає спільні оборонні ініціативи, спрямовані на зміцнення безпеки своїх держав-членів.
"Під час зустрічі міністри оборони також отримали огляд досвіду України у будівництві оборонних споруд та відвідали оборонні об'єкти Латвії у районі Сілені", – додали на сайті оборонного відомства.
Варто зазначити, що повномасштабний напад на Україну привів у рух інших європейських сусідів росії:
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.