Ці дані повідомила заступниця міністра освіти й науки з питань дошкільної та інклюзивної освіти Євгенія Смірнова під час ефіру телемарафону "Єдині новини".
У чому проблема?
В Україні кілька років тому розпочалася реформа інклюзивної освіти для дітей з особливими освітніми потребами — порушеннями слуху, мовлення, зору, з розладами аутичного спектра, з гіперактивністю та порушеннями уваги, з порушеннями опорно-рухового апарату, з синдромом Дауна.
До реформи інклюзії більша частина дітей з особливими освітніми потребами навчалася у школах та дитсадках в оточенні таких саме дітей, тобто у групах, які повністю складалися з дітей з особливими освітніми потребами.
Яке рішення?
Реформа інклюзивного навчання передбачає, що у групі дитячого садка або шкільному класі має бути від одного до трьох дітей з особливими потребами, а всі інші мають бути нормотиповими.
Таким чином діти з особливими потребами краще розвиватимуться та інтегруватимуться у суспільство, а нормотипові діти швидше звикатимуть до розмаїття й важливості толерантного ставлення до дітей з особливими потребами.
Рання інклюзія починається із дитячого садку. Створення інклюзивної групи у дитячому садку дає можливість:
Як це працює?
У 2024 році була прийнята стратегія інклюзивного навчання до 2029 року, що має на меті забезпечити якісне навчання для дітей з особливими потребами на всіх рівнях освіти, включно з дошкільною.
Основні напрямки цієї стратегії включають:
Як змінюється інклюзивне навчання?
З кожним роком держава збільшує фінансування на підтримку дітей з особливими освітніми потребами. У 2017 році в Україні працювало лише 600 інклюзивних груп, а сьогодні їхня кількість виросла в рази.
На сьогодні в Україні кількість інклюзивних груп у дитячих садках зросла до 7 тисяч.
Однак, попри позитивну динаміку, залишаються кілька важливих викликів:
Нагадаємо, що "Рубрика" розповідала про те, як в Україні домоглися ключових змін в інклюзії дітей з ментальною інвалідністю. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "У моєї дитини аутизм: як небайдужі в Україні впроваджували інклюзивні зміни".
22 грудня винищувач F/A-18 Super Hornet ВМС США зазнав аварії над Червоним морем після помилкового… Читати більше
Атаки російських хакерів на українські реєстри не становлять серйозної загрози для збереження даних. Усі вкрадені… Читати більше
У ніч проти 22 грудня російські війська атакували Україну 103 ударними безпілотниками типу Shahed та інших… Читати більше
У Забайкальському краї російської області зіткнулися вантажні поїзди, внаслідок чого з рейок зійшли десятки вагонів… Читати більше
У Броварах Київської області надзвичайники ліквідували загоряння на даху 25-поверхового будинку, що сталося через падіння… Читати більше
Міжнародний валютний фонд (МВФ) підготував оновлений негативний сценарій розвитку подій для України, який враховує можливість… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.