Блінкен: підтримка Китаєм оборонної промисловості росії суперечить прагненням миру

Сполучені Штати Америки стурбовані підтримкою Китаєм оборонно-промислової бази країни-агресора росії. Дивлячись на це, в США вважають, що розмови Пекіна про мир в Україні "не мають сенсу".

Відповідну заяву державний секретар США Ентоні Блінкен зробив під час переговорів із міністром закордонних справ Китаю Ваном Ї, передає Reuters.

Як зазначив держсекретар США, китайська допомога, зокрема постачання мікроелектроніки та верстатів, суттєво сприяє військовим можливостям Москви у продовженні війни проти України.

Блінкен підкреслив, що Пекін продовжує постачати близько 70% верстатів і 90% мікроелектроніки, що використовуються для виробництва російських ракет, бронетехніки та боєприпасів.

"Коли Пекін каже, що, з одного боку, він хоче миру, він хоче бачити кінець конфлікту, а з іншого боку, дозволяє своїм компаніям вживати заходів, які насправді допомагають Путіну продовжувати агресію, це не має сенсу", – наголосив Блінкен.

Також він закликав до тиску на Іран, Північну Корею та Китай, щоб ці країни припинили надавати військову допомогу росії.

Зауважимо, що попри критику, Китай продовжує просувати свій "мирний план", який включає негайне припинення вогню та відмову від постачання зброї Україні, що також викликає занепокоєння міжнародної спільноти.

Так, 24 вересня на засіданні Радбезу ООН Китайська Народна Республіка виступила з заявою щодо війни росії проти України. Пекін закликав міжнародну спільноту не допустити розширення зони бойових дій та наголосив на неприпустимості атак на атомні електростанції.

Окрім того, такі країни, як Китай та Бразилія, запропонували свої мирні плани, проте Україна відкинула їх, вважаючи такими, що не відповідають її підходу.

Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський розкритикував мирний план Китаю та Бразилії щодо завершення війни, назвавши його "деструктивним" і заздалегідь узгодженим із москвою. Глава держави заявив, що цей план є лише "політичною заявою" і не враховує реальної ситуації.

Пекін же запевняє, що так званий "консенсус" Китаю та Бразилії з шести пунктів щодо врегулювання "української кризи" здобув підтримку в більш як 110 країнах.

Свіжі дописи

  • Новини

“ДрукАрмія”: тисячі українців з 3D-принтерами стали невидимими постачальниками для Сил оборони

У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Увечері окупанти вдарили по Дергачах на Харківщині та атакували безпілотниками Полтавщину: є постраждалі

31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Міноборони США анонсувало новий пакет військової допомоги для України

Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

У Фастові реалізували перший в Україні проєкт управління відходами за підтримки НЕФКО

У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Онлайн-відстрочки в “Резерв+”: у Міноборони розпочали бета-тестування нової послуги

Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Українські оборонні інновації за підтримки Brave1 залучили $25 млн іноземних інвестицій

Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.