Про це повідомляє Рубрика з посиланням на міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.
"Ми створили найкращі умови для українських підприємців – реєстрація ФОП найшвидша у світі, сплата податків у кілька кліків, додаткові послуги для бізнесу доступні онлайн. Зараз готові масштабувати цей досвід і на іноземців, адже стати е-резидентом в Україні простіше й вигідніше, ніж відкрити бізнес будь-де у світі, податкова ставка всього 5%", – написав Федоров.
Як скористатись послугою?
Для того, щоб стати е-резидентом, необхідно заповнити заявку в застосунку чи на порталі uResidency – це займає 5–10 хвилин. Потім її перевірять, і резидент отримає КЕП у консульстві, без жодного візиту в Україну. Далі відкриває ФОП онлайн – і всі подальші взаємодії відбуватимуться автоматично.
Федоров зауважив, що звітність буде повністю автоматизована. Банк сам вирахує податки, подасть декларацію і забере на себе всю бюрократичну тяганину – усе відбувається автоматично, без участі людини.
За його словами, жодних витрат на бухгалтера або юриста не буде, система виконує всю їхню роботу, а резидент просто займається власною справою.
"Електронне резидентство – важливий та революційний проект для економіки, це постійні додаткові надходження в бюджет. Наприклад, в Естонії е-резидентство працює вже 10 років і щорічно приносить мільйонні податки", – розповів міністр.
Він розповів, що перші е-резиденти вже відкрили рахунки в банках і були задоволені результатом.
Для кого доступна функція?
Наразі програма доступна громадянам:
На першому етапі планується долучити близько 1 000 е-резидентів. Далі буде більше країн.
Під час роботи "е-резидент" сплачуватиме 5%-й податок від доходів у межах ліміту ФОП 3-ї групи, а понад ліміт – 15%, але тільки за зовнішніми контрактами з експорту послуг.
На першому етапі учасники проєкту зможуть реєструватися як фізичні особи-підприємці (ФОП). Згодом планують впровадження реєстрації компаній у формі ТОВ.
Раніше Рубрика інформувала про те, що Федоров анонсував вісім нових послуг у "Дії".
Нагадаємо, що "Рубрика" зібрала відповіді на питання, які можуть виникнути після того, як ви дізнались про можливість е-резидентства: реєстрація, податки та дозволені види підприємницької діяльності. Оскільки концепцію досі допрацьовують, питань все ще багато. Та основне бачення, яким буде е-резидентство, можна сформувати вже. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Електронне резидентство для іноземців в Україні: що це і як його оформити".
В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше
Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше
Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше
В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше
Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше
Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.