Як пише ZAXID.NET, про це повідомила завідувачка відділення для лікування дорослих хворих з інфекційними ураженнями нервової системи лікарні Олена Маркевич, передає Рубрика.
Окрім того, про смерть однієї з пацієнток, що мали гарячку Західного Нілу, також повідомляють на сайті інфекційної лікарні.
За словами лікарки, 60-річна хмельничанка звернулася по допомогу до медичного закладу 13 вересня – через тиждень після того, як захворіла.
На той момент захворювання спричинило важке ускладнення запалення оболонок головного мозку – менінгоенцефаліт.
"Це спричинило інсульт, а оскільки пацієнтка ще мала супутнє захворювання – важку серцеву патологію, врятувати її життя не вдалося", – повідомила Олена Маркевич.
За даними Хмельницької інфекційної лікарні, з 1 вересня 2024 року в стінах медзакладу надавали допомогу 6 пацієнтам віком від 20 до 70 років, які мали підтверджений діагноз гарячки Західного Нілу.
"Усі пацієнти при госпіталізації скаржились на різке підвищення температури тіла до 39,9 С, головний біль, біль у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкість, нудоту. У 4 із них був діагностований менінгоенцефаліт, 2 пацієнти мали гарячково-суглобову форму хвороби", – зауважують працівники лікарні.
Станом на 25 вересня 2024 року 5 пацієнтів медичного закладу завершили лікування та були виписані додому.
Раніше заступник міністра охорони здоров'я та головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю для "УП. Життя", розповів, що на території України завжди існували природні осередки гарячки Західного Нілу.
Переважно вірус циркулював серед комах, але часом його виявляли в українців на Одещині, Донеччині та Київщині.
"Зараз через потепління бачимо, що змінюється циркуляція комарів, які переносять це інфекційне захворювання. І ця циркуляція відбувається більш активно…
Тобто такі захворювання, як-от лихоманка Західного Нілу, гарячка Денге, ті захворювання, які зустрічалися раніше на території Криму і дуже рідко на території Одеської або Херсонської областей, можуть переходити тепер і на центральну частину України", – зазначив Кузін.
Довідка
Гарячка Західного Нілу – небезпечне вірусне захворювання, яке передається людям унаслідок укусу комарів.
Досі не було задокументовано жодного випадку переходу вірусу від людини до людини.
Як зазначають у Центрі громадського здоров'я, в більшості випадків інфекція протікає без симптомів. Натомість у 20% хворих може виникати:
Специфічного лікування захворювання не існує, як і дієвої вакцини.
Важке захворювання може виникнути у людей будь-якого віку; однак пацієнти старше 60 років піддаються більшому ризику серйозних захворювань.
Найкращий спосіб запобігти вірусу Західному Нілу – захистити себе від укусів комарів.
Медики радять:
Нагадаємо, у 2020 році в Полтавській області лихоманкою Західного Нілу захворів 39-річний місцевий житель.
Також у 2022 році на Київщині у Броварах вперше зафіксували випадок лихоманки Західного Нілу.
У КНП «Бурштинська центральна міська лікарня Бурштинської міської ради» запрацювало сучасне реабілітаційне відділення. На його… Читати більше
У Центральній муніципальній бібліотеці міста Салоніки (Греція) у рамках реалізації глобального проєкту, який втілюється під… Читати більше
З-під завалів багатоквартирного будинку в Кривому Розі, куди росіяни поцілили балістичною ракетою, дістали постраждалу людину.… Читати більше
Вінницька письменниця Валентина Павленко заснувала літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя. Про… Читати більше
24 грудня Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року – «Нова радість стала». Цей випуск, натхненний найвідомішою… Читати більше
Українська громада міста Трір (земля Райнланд-Пфальц, Німеччина) спільно з українсько-німецькими асоціаціями провела другий благодійний Фестиваль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.