У Чернівцях відбувся Український урбаністичний форум “Суспільство і простір”: про що говорили

13-14 вересня у Чернівцях відбувся шостий Український урбаністичний форум. Він зібрав дослідниць, активістів, волонтерів, представниць органів влади, міжнародних інституцій та всіх, хто зацікавлені у справедливому та сталому розвитку українських міст.

Про це пише "Рубрика" із посиланням пресслужбу аналітичного центру Cedos.

Головна тема цьогорічного форуму — "Суспільство і простір". Організатори приділили особливу увагу двом аспектам міського розвитку: соціальному та просторовому. Оскільки, особливо зараз, в умовах війни, важливо розуміти не лише те, якими мають бути українські міста, але й для кого вони створені, щоб усі люди мали рівні можливості користуватися просторами міст та почуватися в них комфортно.

Наскрізними темами Форуму стали:

  • оновлення житлової політики та розвиток соціального житла в Україні,
  • планування інклюзивного та сталого міського майбутнього,
  • мобільність та розвиток громадського транспорту,
  • перспективи розвитку освіти у сфері міських студій,
  • планування.

У перший день Форуму відбулися дискусії за участі експерток і дослідників, представників органів влади та міжнародних організацій. У програмі першого дня, зокрема:

  • Урочисте відкриття за участі заступника міського голови Чернівців, українських експертів та міжнародних партнерів.
  • Панель "Суспільство і простір: сьогодення і майбутнє українських міст" — експерти говорили про те, як різні досвіди людей під час війни впливають на наше суспільство, чому, впроваджуючи безбарʼєрність для ветеранів з інвалідністю, насправді, ми дбаємо про всіх та як гостро постало питання доступу до житла та потреби в соціальному житлі.
  • Дискусія "Містопланування в умовах війни: виклики та завдання" — учасники та учасниці окреслили основні виклики, з якими стикаються міські планувальники, — це насамперед питання невизначеності на стратегічному рівні, поточна безпекова ситуація під час планувальних заходів, а також слабкі звʼязки в органах місцевого самоврядування.
  • Обговорення "Деколонізація та міський простір: переосмислення "національного спадку" та репрезентація пам'яті" — стосувалося змін символічного ландшафту, які активізувалися з війною, яку Росія розвʼязала проти України у 2014 році.

У другий день Форуму на учасників чекала прогулянка ретро-тролейбусом з відвідинами тролейбусного депо, екскурсія реконструйованими просторами Чернівців, а також кінопоказ. У програмі другого дня також:

  • Дискусія "Гендерно чутливе відновлення: політики та практики" — спікерки говорили, зокрема, про важливість врахування інтересів менш привілейованих груп населення у процесі відновлення і відбудови.
  • Дискусія "Площі, вулиці та зелені зони: публічні простори та як їх створювати" — експерти та експертки з'ясовували як враховувати інтереси та бачення користувачів та користувачок міських просторів
  • Дискусія "Майбутнє міст в Україні: магістралі та глухі кути урбаністичної освіти" —  говорили про те, які програми урбаністичної освіти існують в Україні та чому сьогодні бракує фахівців, які можуть планувати розвиток міст.

Важливою складовою форуму є обмін досвідом та мережування. Тому протягом двох днів всі учасники мали багато можливостей та дружній простір для знайомства, взаємодії та неформального спілкування.

"Український урбаністичний форум пропонує поглянути на сьогодення та майбутнє міст з точки зору соціальної рівності та справедливості. Люди створюють простір, який згодом впливає на життя містянок і містян. Саме тому під час цьогорічного форуму ми хочемо окреслити, як може виглядати збалансований соціальний і просторовий розвиток українських міст, зокрема в умовах війни",Анастасія Боброва, координаторка Українського урбаністичного форуму, старша аналітикиня Cedos.

Також у рамках Українського урбаністичного форуму 2024 відбувся воркшоп "Переосмислення привокзальної площі у Чернівцях". Його учасники напрацювали бачення майбутнього проєкту оновлення площі. Основним завданням став пошук людиноцентричних, партисипативних та сталих рішень.

Другий воркшоп — "Суспільство і простір: Як досліджувати міста" — став майданчиком, де можна було дізнатися про різні методи дослідження міста та їхній вплив на практику, обмінятися досвідом та розглянути реальні кейси.

Нагадаємо, 16-18 вересня у Львові пройшов Lviv Urban Mobility Forum, який об'єднав за круглим столом представників влади, активістів та експертів у галузі урбаністики.

Свіжі дописи

  • Новини

У ЗСУ підтвердили ураження нафтобази в Енгельсі, яка заправляє російські стратегічні літаки

Збройні сили України у ніч на 8 січня завдали удару по російській нафтобазі в російському… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

З початку 2024 року майже 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти, – уповноважений

З початку 2024 року майже 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти. У реєстрі зниклих… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

У російському Енгельсі після атаки БпЛА палає нафтосховище авіабази: з’явилися нові подробиці

Енгельс Саратовської області 8 січня атакували ударні безпілотники, внаслідок чого спалахнуло нафтосховище авіаційної бази. Про… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Арешт президента Південної Кореї: Юн Сук Йоль забарикадувався у власній резиденції

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, якому нещодавно оголосили імпічмент, забарикадувався у своїй резиденції. Його… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

У Саратовській області безпілотники атакували Енгельс: виникла пожежа на нафтобазі

У Саратовській області рф у ніч на 8 січня місто невідомі безпілотники атакували Енгельс. Попередньо,… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Міністр оборони США в останнє в якості глави Пентагону вирушив на зустріч формату “Рамштайн”

8 січня міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін останній раз перед завершенням повноважень адміністрації… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.