Президент США скликає у жовтні засідання "Рамштайну" на рівні лідерів
Американський президент Джо Байден анонсував зустріч на рівні лідерів Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн") у Німеччині наступного місяця.
Про це йдеться в заяві Білого дому про надання Україні оборонної допомоги на суму 7,9 мільярда доларів, передає Рубрика.
Засідання скличуть для координації зусиль понад 50 країн, які підтримують Україну в її захисті від агресії рф.
"Я скличу зустріч на рівні лідерів Контактної групи з питань оборони України в Німеччині наступного місяця для координації зусиль понад 50 країн, які підтримують Україну в її захисті від російської агресії", – зазначив Байден.
Окрім того, Сполучені Штати Америки виділили Україні нову військову допомогу на суму 7,9 млрд доларів. До пакета увійдуть крилаті авіаційні бомби Joint Stand-off Weapon (JSOW).
Також Вашингтон запровадив нові санкції проти росії та розширює програму підготовки пілотів на F-16.
"Рамштайн"
Так називають Контактну групу з питань оборони України, яка була створена для того, щоб оцінювати оборонні потреби України та надавати допомогу. Перша зустріч Контактної групи відбулася 26 квітня 2022 року на авіабазі ВПС США "Рамштайн" у Німеччині за участі 40 країн.
Наразі до Контактної групи "Рамштайн" входять приблизно 50 країн, які надають військову допомогу Україні. Зокрема, на передостанньому засіданні до "Рамштайну" доєдналася Аргентина.
На початку вересня відбулося 24-те засідання "Рамштайну", до якого долучився президент України Володимир Зеленський.
Ключові результати 24-го засідання Контактної групи такі:
- США оголосили про виділення чергового пакету військової допомоги Україні на суму 250 мільйонів доларів. До нього увійдуть критично важливе озброєння та обладнання, бойові машини M2 Bradley та ракети для HIMARS.
- Канада надасть велику партію двигунів для некерованих авіаційних ракет та 1300 боєголовок до них, що значно посилить можливості України у повітряних операціях. Також пакет допомоги включає тисячі кулеметів та пістолетів, елементи військової техніки та пів сотні «швидких», що допоможе забезпечити медичні потреби ЗСУ на полі бою.
- Крім того, Канада взяла на себе важливу роль у навчанні українських пілотів для польотів на F-16 у рамках програми FLIT. На п'ятирічний термін підготовки пілотів і технічного складу уряд виділить 389 мільйонів доларів.
- Велика Британія передасть Україні 650 легких багатоцільових ракет (LMM) на суму 162 мільйони фунтів, що значно зміцнить можливості у протиповітряній обороні.
- Нідерланди нададуть ракети класу "повітря-повітря" та допоміжні матеріали для літаків F-16 на суму 80 мільйонів євро. Ця допомога дозволить суттєво посилити обороноздатність українських військово-повітряних сил.
- Швеція приєдналася до Коаліції з розмінування, підписала Меморандум про взаєморозуміння і зобов'язалась внести 5 мільйонів євро до Фонду коаліції для підтримки зусиль із розмінування територій.
- Іспанія відправить батарею зенітно-ракетного комплексу HAWK, яка включає шість пускових установок.